Zobacz temat - [R400] brak iskry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] brak iskry

waldek777 - Czw Cze 27, 2013 23:41
Temat postu: [R400] brak iskry
mam problem , w moim aucie brak iskry, stanoł na drodze. Czujnik wału podobno dobry tak twierdzi majster bo załącza wtryski, cewke założyłem inną ale nic nie dało teraz mówi że to komputrr jak wy myślicie . A jeśli tak to jaki kupić ,na co zwracać uwagę.Bo wiem że trzeba go będzie przesterować, Proszę o radę
sTERYD - Pią Cze 28, 2013 00:47

sprawdź czujnik położenia wału i nie słuchaj majstra, tylko znajdź jakiegoś mechanika.
flapjck1 - Pią Cze 28, 2013 00:53

na piechote:

wykrec jakas swiece albo znajdz sobei jakas inna i sprawdz na przewodzie WN czy jest iskra

jak nie ma to sprawdz czy bedzie iskra na przewodzie ktory wychodzi z cewki

jak w pierwszej opcji nie bedzie a bedzie w drugiej to masz palec na rozdzielaczu i/lub kopulke do wymiany

jak nie bedzie ani jedna ani druga to cewka albo czujnik polozenia walu

zdechl ci motor w wilgotny dzien?

waldek777 - Sob Cze 29, 2013 13:50

z cewki wychodzi kilko sekundowa iskra ale na świecach już nie ma nawet trochę.Wydaje mi się że na cewce jest za słaba i nie starcza na rozdzielenie jej. Nadmieniam że cewka jest ok
Sirk - Sob Cze 29, 2013 23:32

Ja u siebie tez borykałem się z brakiem iskry. Iskra nieraz była, ale bardzo słaba. Wymiana cewki, kabli zapłonowych, palca rozdzielacza, kopułki i świec zapłonowych nic nie dała. Okazało się że był uszkodzony kabelek idący do cewki zapłonowej. Od 3 lat nie miałem najmniejszego problemu z układem zapłonowym. Auto pali od pierwszego strzału.
waldek777 - Sro Lip 10, 2013 21:37

Problem rozwiązany. Moduł zakłócał pracę iskry ,pomogła jego naprawa. :wink:
AndrewS - Sro Lip 10, 2013 22:42

Jaki moduł ??
waldek777 - Czw Lip 11, 2013 21:55

Jakiś tam jest za komputerem,tak powiedzaiał :?:
SyntaX - Czw Lip 11, 2013 22:24

Pewnie chodzi tobie o moduł zapłonu który steruje cewką.
Są dwa takie za komputerem i pod kopułką.
Moduł dostaje sygnał ze sterownika silnika.
Moduł i cewka ma zasilanie 12V i jest zabezpieczony bezpiecznikiem.

sTERYD - Pią Lip 12, 2013 00:37

SyntaX, To nie honda. Pod kopułką nie ma modułu, a cewką steruje komputer za pomocą wbudowanego tranzystora mocy i nic poza tym. Za komputerem jest tylko przekaźnik zespolony podający m.in. masę na cewkę zapłonową, może i tam była przerwa.
Sirk - Pią Lip 12, 2013 09:11

Może mechanik powiedział że to moduł, bo to mądrze brzmi i jest podstawa do skasowania za naprawę. Bo ciężko powiedzieć ze poprawił np. nadłamany kabelek idący do cewki :wink:
waldek777 - Pią Lip 12, 2013 21:05

no niestety ale na tym wsszystkim trzeba się znać żeby umieć zlokalizować usterkę .Ale przynajmniej obeszło się bez wymiany sterownika i dodatkowych kosztów z tym idących tak jak radzono mi że to na pewno to
paul_d - Sob Lip 20, 2013 14:57

Miałem identyczny problem. Pewnego dnia po odpaleniu pochodził parę minut i zgasł. Od tej pory nie odpalał. Sprawdziłem czy wtryski są wysterowane za pomocą żarówki podłączanej do każdej ze wtyczek do nich dochodzących. Okazało się, że napięcie z cewki dochodzi do rozdzielacza zapłonu ale do świec już nie. Po wymianie kopułki, palca oraz kabli odpalił momentalnie.