Zobacz temat - [R45lift] Problemy z "elektryką".
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45lift] Problemy z "elektryką".

drakmaj - Pią Cze 28, 2013 23:58
Temat postu: [R45lift] Problemy z "elektryką".
Witam wszystkich!

Mam drobny kłopot z podświetleniem klimatyzacji automatycznej i zegara po włączeniu świateł mijania. Oba podświetlenia wyraźnie przygasają. Dodatkowo, jeśli klucz znajduje się w stacyjce w położeniu "0" to mogę uruchomić radio.
Akumulator jest sprawny. Czy ktoś miał podobne objawy?

PS. Jestem nowy na forum i moja wiedza o roverkach jest dość skromna.

Sirk - Sob Cze 29, 2013 08:44

Jeśli chodzi o zegarek, to u mnie też przygasa po włączeniu świateł. Co do panelu climatronika nie wypowiem się, bo mam manualną. Jeśli radio załącza się w pozycji 0, to masz pewnie albo podmienione piny z napięciami w radio (plus stały z plusem ze stacyjki).
bizon - Sob Cze 29, 2013 09:19

Sirk napisał/a:
Jeśli chodzi o zegarek, to u mnie też przygasa po włączeniu świateł.

bo tak ma byc. samochod byl projektowany do warunkow gdy w dzien jezdzi sie bez swiatel. mijania zapalasz dopiero jak jest ciemno i wtedy zegarek Ci przygasa zeby nie razic w nocy

drakmaj - Sob Cze 29, 2013 12:17

Sirk napisał/a:
Jeśli radio załącza się w pozycji 0, to masz pewnie albo podmienione piny z napięciami w radio (plus stały z plusem ze stacyjki).


Raczej nie. Było zgodnie z instrukcją, czyli można było radio włączyć dopiero po ustawieniu kluczyka w stacyjce w pozycji "I" i później nic nie było robione w samochodzie. To samo z klimatronikiem, który teraz w zasadzie wyłącza podświetlenie po włączeniu świateł mijania. Poprzednio nie reagował na ustawienia świateł.

[ Dodano: Sob Cze 29, 2013 12:17 ]
bizon napisał/a:
Sirk napisał/a:
Jeśli chodzi o zegarek, to u mnie też przygasa po włączeniu świateł.

bo tak ma byc. samochod byl projektowany do warunkow gdy w dzien jezdzi sie bez swiatel. mijania zapalasz dopiero jak jest ciemno i wtedy zegarek Ci przygasa zeby nie razic w nocy


Dzięki. Tu mam w takim przypadku pewność, że jest OK.

bizon - Sob Cze 29, 2013 12:30

drakmaj napisał/a:
można było radio włączyć dopiero po ustawieniu kluczyka w stacyjce w pozycji "I" i później nic nie było robione w samochodzie.

no to jak nic nie bylo robione i nagle zaczely sie cuda, to moze gdzies sie przetarly przewody i sie "stykly" (do radia idzie i stacyjka I i staly 12v), moze we wtyczce sie cos ulamalo i dwa piny sie stykaja. musisz rozebrac i szukac przyczyny.

rozumiem ze radio nie bylo zmieniane?? bo czasem radia maja inne uklady pinow

drakmaj - Sob Cze 29, 2013 13:04

bizon napisał/a:
rozumiem ze radio nie bylo zmieniane?? bo czasem radia maja inne uklady pinow


Tak. Radio jest fabryczne i działa bez zastrzerzeń.

ADI-mistrzu - Nie Cze 30, 2013 10:40

Radio fabryczne, zegarkiem licznik przejechanych kilometrów oraz klimatronik przygasają po włączeniu świateł, tak fabryka robiła.

Jeśli masz inaczej, czyli np. klimatronik nie przygasał to coś jest pokszanione.

drakmaj - Nie Lip 07, 2013 12:46

Temat do zamknięcia. Problemem nie była elektryka tylko właściciel nie umiejący przeczytać uważnie instrukcji obsługi.