Zobacz temat - [Rover 75] Wymiana łańcucha rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover 75] Wymiana łańcucha rozrządu

gregorD - Nie Lip 07, 2013 18:27
Temat postu: [Rover 75] Wymiana łańcucha rozrządu
Witam, czy ktoś z forum już przerabiał ten temat? Jakie są koszta części(co wchodzi w skład wymiany) i jakie koszta robocizny? Czy wymiana jest bardzo skomplikowana?
marcin.misek - Nie Lip 07, 2013 20:05

A w jakim celu chcesz wymieniać łańcuch ? Łańcuch powinien wystarczyć na całe "życie" samochodu.
gregorD - Pon Lip 08, 2013 22:06

"powinien" ale piszą co innego, więc pytam czy ktoś to przerabiał
dawidd - Sro Lip 10, 2013 14:05

chyba nikt tego nie robił... a szkoda bo sam myślałem nad zmiana łańcucha. Tez doczytałem ze sie rozciągają i motor traci na mocy. Ciekawe czy da sie go wymienić bez wyciągania silnika, tam jest bardzo ciasno ale możne się da
Vickers - Sro Lip 10, 2013 16:36

dawidd napisał/a:
się rozciągają i motor traci na mocy


A dlaczego miałby przez to tracić moc? Łańcuch jak się rozciągnie może co najwyżej tłuc w obudowę i z czasem ja rozwalić a dopóki się nie zerwie lub nie rozwali tej obudowy to raczej niczym złym to nie grozi.

dawidd - Sro Lip 10, 2013 21:00

rozwali obudowe? Daj spokuj, nie ma takiej mozliwosci. Co innego jesli sie rozciaga wtedy zawory sa domykane później niż powinny, kompresja leci i moc ucieka - proste
Vickers - Czw Lip 11, 2013 12:11

dawidd napisał/a:
rozwali obudowe?


Rozwali rozwali, widziałem na własne oczy co zrobił z obudową w starym merolu.
Tylko że to miało najechane ponad 800 tys :o

dawidd napisał/a:
Co innego jesli sie rozciaga wtedy zawory sa domykane później


O ile później? Jak łańcuch na całej długości rozciągnie się nawet o te kilka cm to jakie to będzie miało przedłożenie na otwieranie się zaworów przy 2500-3000 obr/min? Ile się wtedy rozciągnie jedno ogniwo? 3000 obr/min. to jest ok. 50 obr/s i to są tak szybkie cykle że czy on się otworzy o 1 milisekundę wcześniej czy później to co to jest za różnica i ile on tej kompresji przepuści w tym czasie?

dawidd - Czw Lip 11, 2013 13:14

na pewno nie rozciągnie sie o kilka cm ale wystarczy o kilka mm. Widziałeś kiedyś sportowe walki rozrządu? Wiesz jaka jest różnica miedzy zwykłym walkiem a sportowy? Najczęściej krzywka sa trochę ostrzejsza albo minimalnie przesunięte względem osi walka do standardowego. Powoduje to minimalna różnice w zamykaniu i domykaniu zaworów i tym samym zmienia parametry/moc silnika. Rozciągniecie łańcucha ma wpływ na moc silnika
Vickers - Czw Lip 11, 2013 14:04

dawidd napisał/a:
Widziałeś kiedyś sportowe walki rozrządu?


Widziałem i to nie raz.

dawidd napisał/a:
Wiesz jaka jest różnica miedzy zwykłym walkiem a sportowy?


Taka jaka między silnikiem dla zwykłego śmiertelnika a wyżyłowanym do granic możliwości motorze który po jednym rajdzie idzie do kapitalnego remontu.
I materiały do budowy takich silników też deko się różnią od tych montowanych seryjnie. Ma to wpływ i owszem ale wtedy gdy tuninguje się to i diametralnie zmienia parametry tych części. Rozciągnięcie łańcucha o kilka mm na całej długości wg mnie nic nie zmieni, a na pewno nie zaszkodzi.

dawidd - Pią Lip 12, 2013 07:25

ok, masz prawo do własnej opinii i ja to szanuje. Temat trochę odgrzany, może ktoś napisze coś sensownego o samej wymianie łańcucha, bo w sumie o to pytał autor
Rowan - Pią Lip 12, 2013 13:06

W tym silniku nie występuje problem z łańcuchem :roll: