Zobacz temat - [R420]Po wymianie poduszki "olejowej"drży całe wnę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420]Po wymianie poduszki "olejowej"drży całe wnę

basti - Pią Lip 12, 2013 20:42
Temat postu: [R420]Po wymianie poduszki "olejowej"drży całe wnę
Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż to mój pierwszy post a jestem posiadaczem roverka od 3 lat.
Wszystkie drobniejsze usterki usuwałem w oparciu o to właśnie forum np brak 2i3 biegu nawiewu.uszczelniłem pompę wspomagania.....ostatnio "naprawiłem"klime...oczywiście z forum temat czujnika temp.oleju...
Przechodząc do sedna sprawy... Mechanik dokonując oględzin auta(wymieniał wahacze wraz z górnymi sworzniami)stwierdził ze silnik sie telepie....fakt szarpał przy gaszeniu i zmianie niskich biegow, bo trzeba było sie napocić by zrobić to płynnie.Wymienił przy okazji wahaczy poduszke silnika tę bliżej pasażera..zwana chyba olejową.Silnik już tak nie telepie podczas gaszenia i zmiany biegów...teraz na jałowym biegu telepie się całe wnetrze...kierownica/kokpit/drążek zmiany biegów trzeszczą plastiki....przed tymi wymianami tego nie było.Dodam że dodajac lekko gazu wszystko wraca do poprzedniego stanu.Dlaczego tak sie dzieje?ktora poduszka jeszcze moze za to odpowiadać?czy ta pod akumulatorem jest bardzo istotna?Czy wymieniając poduszkę w.w drgania jakby przechodziły tam"gdzie mają lżej"tzn w strone kokpitu?
Większość podobnych tematów nie była zakonczona....nie chce wymieniać poduszki która nie ma na to wpływu metodą prób i błędów...są dośc drogie.

karollo844 - Sob Lip 13, 2013 13:47

Pewnie mechanik założył zamienniki, miałem ten sam problem z poduszkami z TedGum. Zamontowałem stare poduszki z nawiniętą taśmą izolacyjną i po problemie.
szoso - Sob Lip 13, 2013 13:53

karollo844 napisał/a:
Zamontowałem stare poduszki z nawiniętą taśmą izolacyjną i po problemie.

Na krótką metę taki patent.
Można klejem do szyb wzmocnić poduszki.

basti - Sob Lip 13, 2013 15:27

Ale ów mechanik odkręcał mocowanie tej poduchy a drgania wnętrza nie ustawały nie ustawały...no zamiennik to był na 100%...może jeszcze gdzies odnajdzie starą gume i spróbuje zrobić jak radzicie ale to moze koło wtorku..dam znac o efaktach tej taktyki.Ale dziwne to dla mnie ze te drgania przez te poduche praktycznie nie były stłumione tylko przekierowane w inną strone.....