Zobacz temat - [R45] Demontaż - zderzak przedni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Demontaż - zderzak przedni

Wojciech - Czw Lip 18, 2013 21:42
Temat postu: [R45] Demontaż - zderzak przedni
Cześć.
Czy mógłbym mi ktoś opisać jak wymontować zderzak z Rovera 45 z 2001 roku? Będę wdzięczny jeśli ktoś opisze mi jak się do tego przygotować oraz jakie trudności można napotkać po drodze. Jestem pewny, że ktoś z was już się w to kiedyś bawił.
Z góry dzięki za każdą pomoc!

gregor13 - Pią Lip 19, 2013 00:26

Zdejmowałem niedawno. Pod zderzakiem, zdaje się sześć śrub (albo cztery :mrgreen: ) - jak zajrzysz, to będziesz widział które i na końcu zderzaka, przy błotniku - trzeba odkręcić nadkole. No i trzeba odkręcić tablicę rejestracyjną, bo wkręty mogą trzymać się pasa :mrgreen: No i oczywiście wkręty przy reflektorach.
Wojciech - Pią Lip 19, 2013 17:52

Dzięki za odpowiedź. Nadkole jest przykręcone tylko w trzech miejscach na górze i w jednym na dole przy kole? Czy gdzieś jeszcze? Po jego zdjęciu będę już miał bezpośredni dostęp do śrub mocujących zderzak?

Edycja: Zapomniałem też o jednej górnej śrubie obok lusterka. Czy poza tym jeszcze coś jeszcze?

Edycja 2: Właśnie też zauważyłem, że pomyliłem błotnik z nadkolem.

gregor13 - Pią Lip 19, 2013 21:20

W nadkolu wystarczy odkręcić po dwa wkręty od strony zderzaka i odgiąć, żeby dostać się do śruby na końcu zderzaka - tu jest tylko jedna, reszta pod zderzakiem.
Wojciech - Pią Lip 19, 2013 21:29

U mnie to nie wystarczy ponieważ muszę mieć dostęp też do łepków śrub ponieważ podczas przykręcania nakrętki zaczynają się one obracać. Majstrowałem przy tym przed chwilą i już wiem mniej więcej jak to wszystko rozebrać jednak nie udało mi się tego zrobić z powody zjechanego gniazda na krzyżak w nadkolu. Myślę, że jutro zwyczajnie pozbędę się tej śruby i zamontuję drugą. Tak czy inaczej dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!