Zobacz temat - [R200]Filtr węglowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Filtr węglowy

kachna - Pon Lip 22, 2013 14:39
Temat postu: [R200]Filtr węglowy
Witam, mam kłopot i liczę na Wasze doświadczenie i pomoc. Otóż jade autem i po jakims czasie zaczyna szarpać, skakać, obroty szaleją i auto gaśnie. Oczywiście poźniej ie chce odpalić, ale ciut odstoi i zapali. Niestety sytuacja powtarza się co kilka km. Po przedmuchaniu kopmpresorem rurki od filtra węglowego, przy otwartym baku auto zapala za pierwszym razem, niestety zabieg ten nie starcza na długo, prosze o pomoc czy należy wymienic filtr węglowy czy to jakaś grubsza sprawa. Dodam ze wymieniona była cewka, kopulka, palec, świece, czujnik położenia wallu. Z góry dziekuję z apomoc
Sirk - Pon Lip 22, 2013 15:35

Nie wiem co przedmuchiwałeś, ale filtr paliwa kosztuje ok. 20 zł i znajduje się na ścianie grodziowej pod maską. Jeśli uważasz że on sprawia problem. Ja bym stawiał bardziej na problem z pompą paliwa.
leszczu - Pon Lip 22, 2013 15:35

Jeśli ma to związek z filtrem węglowy to chyba jednak trzeba będzie go wymienić.
kachna - Pon Lip 22, 2013 15:44
Temat postu: [R200]Filtr węglowy
Rozłączone byly te biale złączki, tylko chodzi mi o to , czy to może być przyczyną tego że auto gaśnie, szarpie itd
leszczu - Pon Lip 22, 2013 15:55

kachna napisał/a:
czy to może być przyczyną tego że auto gaśnie, szarpie itd

Jeśli ten filtr się nie wiem zapcha zepsuje to może się tak dziać ze auto będzie szarpało i gasło.
A odłączenie wtyczki pomoga ??

kachna - Pon Lip 22, 2013 16:41
Temat postu: [R200]Filtr węglowy
Wiesz co odłączenie nic nie daje, ale jak się przedmucha przewody to jest oki na jakiś czas. A powiedz mi czy ciężko się to demontuje i montuje bo szwagier też ma rovera 200 to moglibyśmy podmienić, ale niestety nie wiemy jak to uczynić :P
leszczu - Pon Lip 22, 2013 16:44

Ogólnie ten filtr jest wsadzany. Nie wiem jest jest z odłączeniem tych plastikowych rurek.
kachna - Pon Lip 22, 2013 17:04
Temat postu: [R200]Filtr węglowy
Dzięki będziemy kombinować.