Zobacz temat - [MG ZT] Rozrząd objawy i jego wymiana
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Rozrząd objawy i jego wymiana

KrisMGZT - Czw Lip 25, 2013 20:36
Temat postu: [MG ZT] Rozrząd objawy i jego wymiana
Kupiłem Mg Zt 190 super auto rewelacyjnie się prowadzi jak i osiągi. Wszystko by było pięknie tylko nie wiem w jakim stanie jest rozrząd. Tak się składa że nie znam histori pojazdu i czy był wymieniony. Zaglądałem pod obudowę rozrządu jeszcze na pasku było widać jakieś napisy nie były one wytarte na stary nie wyglądał. Przebieg auta 130tyś km mam nadzieję że prawdziwy. Objaw jest taki że raz na jakić czas coś się tam odezwie po klika od strony paska i to mnie niepokoi że chyba na niego pora proszę o pomoc w tym chodz i tak wiem że mnie czeka jego wymiana.
andrew0503 - Czw Lip 25, 2013 20:56

Kupując używane auto tym bardziej nie znając historii serwisowej, pierwsze co zawsze zmieniam to rozrząd, olej, płyn chłodniczy, reszta wychodzi w jeździe :) To taki pakiet startowy do zakupu.
Pozdrawiam

KrisMGZT - Czw Lip 25, 2013 21:07

Dokładnie to fakt i racja. Zamawiam rozrząd i wymieniam dla świętego spokoju. Czy te odgłosy to możliwe że od rozrządu się pojawiają??
andrew0503 - Czw Lip 25, 2013 21:12

KrisMGZT napisał/a:
Czy te odgłosy to możliwe że od rozrządu się pojawiają??

He, tego to nie wiem, bo nie słyszałem, taka gra w ciemno. Może pasek się odzywać, rolka. Ciężko zdiagnozować na odległość, nie widząc, nie słysząc...

KrisMGZT - Czw Lip 25, 2013 21:20

Silnik pracuje super cicho a tu tak na chwilke coś popuka w okolicach paska, alternatora wspomagania i za chwile przestaje. podoba mi się to auto fajnie się prowadzi rewelacyjnie trzyma się drogi spalanie jak na tą pojemność po mieście przy normalnej jezdzie 13-14l a traska 6-7
andrew0503 - Czw Lip 25, 2013 21:30

KrisMGZT napisał/a:
podoba mi się to auto fajnie się prowadzi rewelacyjnie trzyma się drogi spalanie jak na tą pojemność po mieście przy normalnej jezdzie 13-14l a traska 6-7

Domyślam się, że się podoba, od pewnego czasu też na takiego choruję ;)
Paski to bym powymieniał, dla pewności, nie ufam sprzedawcom :) jaki i mechanikom :wink:

KrisMGZT - Czw Lip 25, 2013 21:52

W następnym tygodniu wymienię kompletny rozrząd to dam znać jak to wszystko wygląda i pracuje. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.
andrew0503 - Czw Lip 25, 2013 22:02

KrisMGZT napisał/a:
W następnym tygodniu wymienię kompletny rozrząd to dam znać jak to wszystko wygląda i pracuje. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Czekamy na relację,pozdro :)