Zobacz temat - [R75] pompka sprzęgła -> gumka w środku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] pompka sprzęgła -> gumka w środku

ravicq - Wto Lip 30, 2013 23:26
Temat postu: [R75] pompka sprzęgła -> gumka w środku
Witam,
Chciałem się dowiedzieć czy gumka która znajduje się w zbiorniczku na płyn jest cała.
tj. czy jest w niej jakaś dziurka itp itd / oraz czy w nakrętce na zbiorniczek jest dziurka.


Bo straciłem wczoraj biegi dziś dolałem płynu / odpowietrzyłem układ ale wyjmując tą gumkę zauważyłem że ktoś uciął jej dolną część a po drugie w nakrętce jest dziurka.

Wszystko tam było uje**** od płynu, nie maiłem dziś czasu więc jutro to ponownie rozbiorę i chciałbym naprawić tą gumę jeśli to konieczne [nie wiem jaką funkcje spełnia];>

Oglądałem fotki w necie tych części tj gumki i nakrętki ale nie jest to rozdzielczość hd i w sumie nic tam nie widziałem ;]

apples - Wto Lip 30, 2013 23:48

ravicq napisał/a:
uje****
http://forum.roverki.eu/v...p=653560#653560

Ostatni raz.

dawidd - Sro Lip 31, 2013 06:42

gumka jest cala zakrętka dziurawa
borsuk88 - Sro Sie 07, 2013 20:29

czy ta gumka ma jakieś wielkie znaczenie??bo u mnie ktoś ją od dołu uciął i jest dziurawa u dołu chociaż sprzęgło chodzi elegancko bierze ok połowy i płynu nie ubywało po 2 tys od wymiany wysprzęglika
dawidd - Sro Sie 07, 2013 21:28

Ucina sie gumkę z prostego powodu - cos jest nie tak ze sprzęgłem i płyn gdzieś wypluwa. Jak utniesz gumkę to płynu wejdzie więcej do zbiorniczka i awaria unieruchamiając auto powstanie trochę później. Jak masz wszystko ok ze sprzęgłem to olej gumkę. Pelni ona rolle amortyzatora - płyn sie cofa to zgniata gumę - jak jest dziura to nie ma czego zgnieść, ale płynu jest pod zakrętkę i tez działa - tyle ze czasami możesz na bucie zobaczyć płyn hamulcowy
borsuk88 - Czw Sie 08, 2013 05:17

Płynu jest tak ok 1/3 zbiorniczka s na bucie naradzie nie widać zapomniałem dodać za mam aluminiową obudowę