Zobacz temat - [r45]Kontrolka Check
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45]Kontrolka Check

kron24 - Nie Sie 04, 2013 19:17
Temat postu: [r45]Kontrolka Check
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim Roverkiem. Otóż sprawa wygląda nastepująco:
w zimie wyskoczył mi błąd Check wiec pojechałem na komputer i wyszło na nim "niska przepustowość katalizatora" błąd został usunięty i jeździłem dalej ale ostatniego czasu już dwa razy wyskoczył mi ten sam błąd.Powiedzcie gdzie szukać przyczyny i jak się tym zająć?

Sirk - Nie Sie 04, 2013 20:50

Nie sądzisz iż winy powinieneś szukać w niedrożnym katalizatorze? Najlepiej go wymienić na nowy lub wyciąć.

Inni niech się wypowiedzą, może jak ta druga sonda lambda fiksuje to też wywala taki błąd, ale ja Ci tego nie powiem.

Masz inne objawy? Spadek mocy, problem z odpaleniem?

kron24 - Pon Sie 05, 2013 06:26

No własne nie ma problemu ani z odpaleniem ani też auto nie straciło mocy.
zdzichu - Pon Sie 05, 2013 11:48

Podaj numer błędu. Przepustowości nie mierzy żaden czujnik. Drożność można sprawdzić mierząc przeciwciśnienie na wydechu.
kron24 - Pon Sie 05, 2013 13:16

muszę znowu podjechać na kompa i skasować ten błąd. jak tylko pokaże jaki num błędu to napisze

[ Dodano: Pon Sie 05, 2013 13:16 ]
Wyskoczył błąd P420

demerzel - Pon Sie 05, 2013 16:49

http://www.datsc.com/tabi...er/Default.aspx
Według tej strony możliwymi przyczynami tego błędu mogę być:
Damaged or leaking exhaust manifold / catalytic converter / exhaust pipe Retarded spark timing
Uszkodzony lub nieszczelny kolektor wydechowy / katalizator / rura wydechowa Opóźniony zapłon

zdzichu - Pon Sie 05, 2013 23:05

P-0420 - zdolność reaktora katalitycznego do usuwania szkodliwych składników spalin poniżej wymaganej wartości. Do sprawdzenia obie sondy. Jaki masz przebieg? Błąd jest generowany ze wskazań drugiej sondy, ale jeżeli mieszanka jest za bogata to katalizator może nie dać rady i za nim spaliny nie spełniają normy.
kron24 - Wto Sie 06, 2013 16:41

przebieg mam 120 tys. ale jak by padla sonda to wyskoczyl by przeciez błąd sondy. chyba ze sie myle
zdzichu - Wto Sie 06, 2013 23:44

Ten błąd jest generowany ze wskazań sondy (za katalizatorem) ale dotyczy składu spalin. Jest to sonda kontrolna, która kontroluje skład spalin a przez to działanie katalizatora. Ale, jeżeli mieszanka będzie za bogata to katalizator nie da rady. A meszanka może być za bogata jeżeli pierwsza sonda oszukuje. Spróbuj zamienić sondy, czsami to pomaga ze względu na to że pierwsza pracuje w wyższej temperaturze i szybciej się zużywa.
kron24 - Sro Wrz 04, 2013 12:45

po jakims czasie sprawdziłem obie sondy i są ok. wychodzi na to ze katalizator jest juz zuzyty i teraz panowie doradzcie co robic? kupić używany czy uniwersalny czy jeszcze cos innego pomodzic?
zdzichu - Czw Wrz 05, 2013 19:36

Używka może być jeszcze gorsza. Kup uniwersalny i wspawaj.