Zobacz temat - [r45] alusy - naprawa lakieru
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [r45] alusy - naprawa lakieru

marek501 - Nie Sie 04, 2013 23:31
Temat postu: [r45] alusy - naprawa lakieru
Witam!!! Kupiłem okazyjnie komplet alufelg ,ogólnie nie są złe, żadnych defektów mechanicznych itp. - jedynie wizualnie chciałem je troszkę poprawić . Są to oryginały Mitsubishi tz. "toczone" czyli gołe aluminium pokryte warstwą bezbarwnego lakieru (zdjęcia poniżej) na których to niestety jest mnóstwo rys i trochę odprysków ,co widać na zdjęciach. Może ktoś mi podpowie jak taką powłokę można naprawić ?
gammathough - Pią Sie 09, 2013 16:20

No ja nie wiem, czy nie obędzie się bez piaskowania...
BigBoyPL - Sob Sie 10, 2013 14:03

Od jakiego to modelu ?
Coś mi się widzi że oryginalnie nie były takie na połysk tylko w takim kolorze jak dekielek ;]
Wzór coś jak w mg tylko te są o jedno przęsło gęstsze. Co do tych rys to można by spróbować tą całą część co połyskuje wyczyścić drobnym papierem ściernym, następnie wypolerować i na końcu polakierować.

marek501 - Sob Sie 10, 2013 20:35

Lakierowanie jest oryginalne - takie same ktoś wystawił na allegro http://allegro.pl/alufelg...3414850319.html
Byłem u kilku miejscowych fachowców od felg . Jedyne co umieją zrobić to piaskowanie i ponowne malowanie (na mokro lub proszkowo do wyboru). Zrobiłem co się dało pastą polerską i na tym chyba się skończy.

chudson - Sob Sie 10, 2013 20:47

Ja bym zeszlifował papierem ściernym kończąc gdzieś na gradacji 800-1000 i następnie jeśli chcesz mieć efekt matowego aluminium to polakierował bezbarwnym ( nie jest to idealne rozwiązanie bo lakier na metal bez podkładu może odchodzić - natomiast jak nie polakierujesz to będzie się utleniać) lub kupić specjalną pastę do polerowania aluminium i mechanicznie spolerować na lustro - tu trzeba uważać by nie spolerować części malowanej.