Zobacz temat - Rover 75 - jaki silnik najlepszy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 75 - jaki silnik najlepszy?

cesarz - Wto Sie 06, 2013 20:28
Temat postu: Rover 75 - jaki silnik najlepszy?
Po pierwsze to witam :cool:

Szukam autka do 10 tysięcy - rozważam Alfe 156, Lancie Lybre od niedawna Roverka. Nie ukrywam że podobają mi się te autka - moje pytanie jaki silnik wybrać?

Czy jest jakiś co się rozpada jak Twin Sparky w AR i absolutnie nie brać go pod uwagę?

Co sądzicie o tych dwóch ogłoszeniach:

http://otomoto.pl/rover-7...-C30132937.html

http://otomoto.pl/rover-7...-C30039980.html

Bodziek85 - Wto Sie 06, 2013 21:58

ztcw to silnik 1,8 serii K w porównaniu do 2,0 V6 wypada bardzo słabo (osiągi, awaryjność itp)

auto od handlarza za te cene jeszcze z gazem to bedzie ruina niemal na 100%

brkzzz - Sro Sie 07, 2013 07:00

cesarz, z tych 3 Lancia będzie największą skarbonką. Rover 75 z kolei wielkością jest samochodem o klasę wyższym od 156-tki. Jest większy komfort, ale też masa robi swoje i ten samochód będzie na pewno gorzej pokonywał zakręty od Alfy.
Musisz się po prostu przejechać oboma i będzie jasne, które auto bardziej Ci odpowiada.

Co do silników w 75, najsolidniejsze są diesel lub benzyna 2.5 V6 (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę).

bociannielot - Sro Sie 07, 2013 15:01

brkzzz napisał/a:
cesarz, z tych 3 Lancia będzie największą skarbonką. Rover 75 z kolei wielkością jest samochodem o klasę wyższym od 156-tki. Jest większy komfort, ale też masa robi swoje i ten samochód będzie na pewno gorzej pokonywał zakręty od Alfy.
Musisz się po prostu przejechać oboma i będzie jasne, które auto bardziej Ci odpowiada.

Co do silników w 75, najsolidniejsze są diesel lub benzyna 2.5 V6 (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę).

JA wiem kuzyn ma libre w dieslu, niewiele przy niej robił, myślę że alfa wypada dużo gorzej (szczególnie TS i trwałośc zawieszenia). Ale jesli ktos popatrzy na problemy 75-ek to tak - najlepiej 2.0 badź 2.5v6 ew. diesel ale ja wolał bym bene i ew gaz. No i samo auto do mało awaryjnych nie należy :ok: .