Zobacz temat - [R623si] Nawiew - czasami się nie włącza + obrotomierz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R623si] Nawiew - czasami się nie włącza + obrotomierz

ofi90 - Sro Sie 07, 2013 23:05
Temat postu: [R623si] Nawiew - czasami się nie włącza + obrotomierz
Witam

Mam taką przypadłość, że często gdy odpalam auto nawiew poprostu się nie włącza lub włącza po jakimś czasie. W takie ciepłe dni jest to bardzo frustrujące gdy dmuchawa nie chodzi. I tutaj moje pytanie - gdzie szukać rozwiązania? Bezpieczniki w porządku wszystkie.

Drugą przypadłością jest obrotomierz który lubi sobie pokazywać 220km/h, ale sądzę, że jest to wina czujnika, o którym przeczytałem w innym wątku.

KRYS - Pią Sie 09, 2013 16:30

Walnięty przekaźnik silnika dmuchawy.
Jest w skrzynce bezpieczników w kabinie nad bezpiecznikami.

ofi90 - Nie Sie 11, 2013 00:47

orientuje się ktoś gdzie można nabyć nowy przekaźnik do mojego modelu? Tylko w ASO?
KRYS - Pon Sie 12, 2013 12:04

W każdym motoryzacyjnym lub elektronicznym.
Pokaż stary lub podaj typ i na pewno coś dobiorą

staffer - Nie Sie 18, 2013 12:35

Sądzę, że jeśli włącza się lub nie, to może być także silnik dmuchawy, który jest przytarty.

Sprawdź, czy jak nie chce się włączyć, to czy ruszy jeśli lekko w niego pukniesz... Jeśli tak to należy wyjąć silnik i go sprawdzić .Jeśli nie masz wprawy tak jak ja, to wystarczy go przesmarować we właściwym miejscu po zdjęciu osłony, ale bez rozbierania samego silnika - mi to pomogło i od ponad pół roku działa lepiej, ostatnio znów się zaczął przycinać :)

Bartnik86 - Pon Sie 19, 2013 13:01

miałem podobny problem. U mnie skończyły się szczotki na silniku nawiewu. Koszt- 20 zł. Wymieniłem sam. Teraz nawiew śmiga bez problemu
johnypepelos - Czw Wrz 26, 2013 19:31

Powiedz kolego czy razem z niedmuchajacym nawiewem zapala ci sie jakas kontrolka typu abs? To wcale nie musi byc przekaznik czy tez dmuchawa...u mnie jest taki problem w stacyjce, ze jak za mocno przekrece po odpaleniu to musze taki milimetr cofnac kluczyk i wraca do normy dmuchawa wieje i jest spoko. To nie pierwszy taki przypadek.
mianko - Pią Wrz 27, 2013 23:28

odpowiadając na problem z prędkościomierzem to jest kilka czynników które mogą się do tego przyczynić, po pierwsze sprawdź czy nie ma problemów z masą, może być również impulsator walnięty, albo jakoś kabelek przetarty lub niestykający prawidłowo, mało prawdopodobne że licznik jest uszkodzony, ale również istnieje taka możliwość

tak osobiście stawiam na impulsator, ale zanim to zrobisz sprawdź kable, żeby nie było że niepotrzebnie kase wydasz na takie coś