Zobacz temat - [R220] diesel zatankowany benzyną
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] diesel zatankowany benzyną

arczi - Pią Sie 09, 2013 17:31
Temat postu: [R220] diesel zatankowany benzyną
Witam wszystkich forumowiczów. Borykam się z problemem, ponieważ pożyczyłem samochód siostrze a ona była tak miła i zatankowała mi 10l benzyny do diesla. Od tankowania przejechała jakieś 3 może 4 km i auto zaczęło mulić więc zjechała na pobocze i wyłączyła silnik- na całe szczęście. Mam pytanie odnośnie tego co teraz należało by zrobić?
Wyciągnięcie zbiornika paliwa i opróżnienie go, spuszczenie benzyny z przewodów paliwowych, wymiana filtra paliwa, co więcej? Wystarczy po tych czynnościach zalać świeżą ropą, zaciągnąć gruszką paliwo i odpowietrzyć układ popuszczając wtryski i odpuszczenie przez to paliwa? Czy zapomniałem o czymś ważnym lub na co powinienem zwrócić szczególną uwagę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Remigiusz - Pią Sie 09, 2013 17:58

Zatankuj do pełna ropa i tyle nic mu nie będzie. Ja w zimie czasem na pełny bak leje 10litrow benzyny :wink:
arczi - Pią Sie 09, 2013 18:22

Remigiusz, dzięki za poradę, zaoszczędziłeś mi masę roboty. Mam nadzieję że to łyknie i nic mu nie będzie bo miał głęboką rezerwę na ropie i zaciągnął mieszankę z przewagą benzyny.
Remigiusz - Pią Sie 09, 2013 21:36

Tylko jak zalejesz przepompuj go trochę gruszka żeby ropę zaciągnął :D
adinek221 - Sob Sie 10, 2013 10:21

Dokładnie, jak zalejesz ropy powinno być dobrze, siostra koledze też tak zrobiła, zalała za 20zł benzyny a jak skapnęła się to zalała za 100zł ropy.
mirwin - Pon Sie 12, 2013 07:36

No to przy tankowaniu musiała się namęczyć, bo pistolet od benzyny jest grubszy i nie bardzo pasuje do wlewu diesla.
thebloody - Pon Sie 12, 2013 14:09

łee, a moj "tesciu" zalał benzyny do diesla na common railu, a autko dalej smiga :P bedzie dobrze, nie stresuj sie kolego
mcjg - Pon Sie 12, 2013 14:11

mirwin napisał/a:
No to przy tankowaniu musiała się namęczyć, bo pistolet od benzyny jest grubszy i nie bardzo pasuje do wlewu diesla.

Akurat jest odwrotnie. Pistolet od diesla jest grubszy nie wsadzisz go do benzyny.

arczi - Pon Sie 12, 2013 23:23

Dzięki wszystkim za porady. Auto na razie hula i hulać będzie bo z tego co poczytałem i doświadczyłem, SDi jest w stanie dużo znieść i przetrawić ;)