Zobacz temat - [R75] nawiew, falujące obroty, navi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] nawiew, falujące obroty, navi

rafalmis1 - Sob Sie 10, 2013 14:43
Temat postu: [R75] nawiew, falujące obroty, navi
Na początku zaznacze ze przeczytałem ile mogłem, jużmam ddość, dlatego

Po pierwsze : czy latem czy zimą nawiew w trybie AUTO działa non stop na maxa, nie reguluje się automatyczne. Chyba ze ustawie np. 16 stopni i po jakiś czasie ustawie 21,to dmuchawa zwalnia, ale na początku posiadania Rovera, nie było takiego problemu, 10 minut i w samochodzie panowała cisza i ciepelko, wszystko zaczęło się zimą. Nie wiem gdzie szukać problemu.

Od drugie : czy w benzynie wentylator chłodnicy powinien pracować non stop jak temperatura osiągnie 90 stopni. Nie wiem jak w trasie czy się wyłącza. Ale na postoju pracuje długo. Temperaturę trzyma pięknie sprawdzałem na kompie w zegarach.

Po trzecie: czasami falujami obrotu od 500 do 1000, odma ok, przepustnica i krokowiec czyszony wielokrotnie. Czujnik temperatury powietrza zasysanego zmieniony i nic.

Po czwarte: na wyświetlaczu radia zmieniła się rozdzielczość na większą i straciłem pozycję navi. Jak otwieram bagażnik, to napęd wysuwa sam płytę i zabiera :mrgreen:

Mam nadzieje ze pomożecie, bo już za dużo problemów z autem mam :cry:

Krzysztof_89 - Pon Sie 12, 2013 08:18

Co do rozdziałki, to winny za to jest napęd od navi, sprawdź kostki, czy wszystko ok, bo ja jak wypinałem napęd od navi, to później miałem na kompie wszystko w gorszej rozdziałce, takie "rozjechane" ;)

Jeśli chodzi o obroty, to na benzynie i na gazie Tobie falują, może coś z instalacją lpg?

rafalmis1 - Pon Sie 12, 2013 15:11

Na gazie i benzynie to samo. Fluja ale nie zawsze, nie wiem od czego to zależy. Wczoraj falowaly, po 100km juz nie. Dzisiaj spokój, a jutro nie wiem :mrgreen:
Punx - Pon Sie 12, 2013 17:05

Potwierdzam, jeśli "komputer" nie będzie mógł skontaktować się z którymś z urządzeń np. NAVI, TV, Trip Computer ... to bezsensownie zmienia rozdzielczość (a w zasadzie fonty) na wyświetlaczu i wszystko zaczyna wyglądać oldschool'owsko ala Atari 800 :) Dziwne że się komuś chciało implementować takie cuda, widac się nudził :)
rafalmis1 - Sro Sie 14, 2013 06:29

Napęd u mnie działa, zabiera płytę i oddaje, również nie wiem czemu Ciągle sam wysuwa i wsuwa płytę. Co jeszcze sprawdzić oprócz anteny?? Dodam że zanim tak się stało, to dwukrotnie wyświetlacz mi sięnie wwłączył, jedynie tylko podświetlenie było.
Krzysztof_89 - Sro Sie 14, 2013 07:53

rafalmis1 napisał/a:
Napęd u mnie działa, zabiera płytę i oddaje, również nie wiem czemu Ciągle sam wysuwa i wsuwa płytę. Co jeszcze sprawdzić oprócz anteny?? Dodam że zanim tak się stało, to dwukrotnie wyświetlacz mi sięnie wwłączył, jedynie tylko podświetlenie było.


rafalmis1, to z napędem nie jest wszystko ok, jeśli sam wysuwa i zabiera płytkę, rozdzialczość to wina na 100% napędu, więc do kumatego elektryka z napędem i póki co zabierz mu całkiem płytkę niech nie mieli cały czas ;)

Punx - Sro Sie 14, 2013 08:18

U mnie kilka razy wystąpiło samoczynne wysuwanie płyty i spowodowane było jej zabrudzeniem, jak wziąłem płytę w palce to się okazało że z obu stron jej na niej spora warstwa pyłu (?!) płyta była ponad 1,5 roku w napędzie bez wyjmowania. Nagrałem nową i jest OK.
rafalmis1 - Sro Sie 14, 2013 23:41

wracając do nawiewu. Dzisiaj na zewnątrz 24 stopnie, w samochodzie ustawione 21, klikam na auto i ku mojemu zdziwieniu działa jak należy. Niestety do czasu, ponieważ dziewczynie było za zimno :mrgreen: ustawiłem 28 z jej strony i zamiast nagrzać po jej stronie, zaczęło gorącym dmuchać na stopy moje i jej, a z konsoli środkowej nadal chłodne, po obu stronach. Co powinienem sprawdzić ??