Zobacz temat - [R 75] wymiana mieszek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] wymiana mieszek

maciejnr - Pon Sie 12, 2013 18:22
Temat postu: [R 75] wymiana mieszek
Witam mam prośbe jak wymienić mieszek w Rover 75 nie wiem jak się dostać nic nie uszkadzając a chce wymienić na nowy za porady dziekuje i pozdrawiam
0L0 - Pon Sie 12, 2013 19:22

Od drążka zmiany biegów? czy od ręcznego?
AdaskoC - Wto Sie 13, 2013 01:30

Jeśli od biegów, to zdejmujesz gałkę i ciągniesz za mieszek, wtedy ładnie wyskoczy z zatrzasków. Możesz też podwadzić plastik, ale to głupota :) Jeśli zaś od ręcznego, to musisz go podwadzić od dołu, a rękojeść z ręcznego się zsuwa.
piotrek250 - Wto Sie 13, 2013 11:04

AdaskoC napisał/a:
Jeśli od biegów, to zdejmujesz gałkę i ciągniesz za mieszek, wtedy ładnie wyskoczy z zatrzasków. Możesz też podwadzić plastik, ale to głupota :) Jeśli zaś od ręcznego, to musisz go podwadzić od dołu, a rękojeść z ręcznego się zsuwa.


Dopnę się do tematu a tą gałkę zmiany biegów jak się sciąga ? aby wymienić ten mieszek ?

Aragorn - Wto Sie 13, 2013 13:34

piotrek250 napisał/a:
AdaskoC napisał/a:
Jeśli od biegów, to zdejmujesz gałkę i ciągniesz za mieszek, wtedy ładnie wyskoczy z zatrzasków. Możesz też podwadzić plastik, ale to głupota :) Jeśli zaś od ręcznego, to musisz go podwadzić od dołu, a rękojeść z ręcznego się zsuwa.


Dopnę się do tematu a tą gałkę zmiany biegów jak się sciąga ? aby wymienić ten mieszek ?


...nie wiem jak jest w przypadku manuala ale w automacie zdejmuje się gałkę przez mocne szarpnięcie do góry (jest na zatrzask) następnie podważamy "plastikowe drewno" i zdejmujemy całość później już są tylko metalowe zapinki (4 szt) trzymające mieszek wraz z plastikowym wzmocnieniem które jest przyklejone do mieszka (przy zdejmowaniu metalowych zapinek należy uważać bo lubią się łamać bolce)

Smog7 - Czw Sie 20, 2015 14:33

AdaskoC, Cześć potrzebuje silnika 2.0 benzyna V6 automat możesz pomoc ?? POZDRAWIAM