Zobacz temat - [R416] Nieznaczny i chwilowy wzrost temperatury.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Nieznaczny i chwilowy wzrost temperatury.

fredii - Pon Sie 19, 2013 15:57
Temat postu: [R416] Nieznaczny i chwilowy wzrost temperatury.
Witam

Chciałem zaczerpnąć małej porady – odpowiedzi. Czy normalne jest, że dzisiaj w korku temperatura wzrosła troszkę ponad połowę skali? Gdy ruszyłem po minucie może dwóch opadła do standardowej pozycji troszkę poniżej połowy skali. Gdy zgasiłem silnik słyszałem jak wyłącza się wentylator. Dodam, że jechałem z włączoną klimatyzacją i stałem w 5 minutowym korku.
Dzięki za odpowiedzi.

sTERYD - Pon Sie 19, 2013 22:49

Jak jest ciepło, to w korku temperatura rośnie. Może masz trochę mało płynu chłodzącego, a może chłodnica trochę się "zestarzała"
fredii - Pon Sie 19, 2013 23:00

Chłodnica nowa razem z wentylatorem ;) Mechanicy płynu dolali mi tyle, że jest ponad max a jak się rozgrzeje to jeszcze go przybywa. Po ostygnięciu opada do właściwej przed rozgrzaniem granicy. Pewnie tak jak piszesz, gorąco + korki i troszkę tam temperatura wzrosła, ale po kilkunastu sekundach jazdy wróciła do normy.
Pytam się z tego względu, aby wcześnie zapobiec HGF. U mnie uszczelka jeszcze oryginalna a na liczniku prawie 200.000 z czego ja zrobiłem ponad 60 przez niecałe dwa lata :mrgreen: Na razie płyn czysty , olej także i żadnych wycieków mechanicy nie stwierdzili. Ale wiadomo – trzeba dmuchać na zimne :mrgreen:

staffer - Wto Sie 20, 2013 00:46

Jeśli chcesz dmuchać na zimne to załóż termostat PRT..

Ostatnio w Poznaniu miałem podobną akcję, tylko korek miał 2kmy... musiałem użyć nagrzewnicy...

Pawel_416 - Czw Sie 22, 2013 12:37

przed wymianą uszczelki tak miałem,teraz jeżdżę tymi samymi drogami,i nic :)
fredii - Czw Sie 22, 2013 12:53

Uszczelka na pewno dobra, bo od tamtego lekkiego skoku wskazówki nic się już nie dzieje. Stoi nieruchoma we właściwym miejscu. Wtedy było gorąco, włączona klimatyzacja, obieg powietrza, korek na drodze no i troszeczkę temperatura wzrosła. Jak nie ma żadnych objawów to na pewno uszczelki zmieniał nie będę, bo to bezsens. Skoro ma 200000 przebiegu i jeszcze trzyma to może jeszcze z 200000 km potrzyma :mrgreen: To byłby chyba rekord :D