Zobacz temat - [R75] oswietlenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] oswietlenie

grota10 - Pon Sie 19, 2013 17:03
Temat postu: [R75] oswietlenie
Jak dobrac sie do oswietlenia kabiny? Przepalila mi sie zarowka z przodu i z tyl.Nie chce niczego polamac,szukalem w szukajce ale nic nie znalazlem
Vickers - Pon Sie 19, 2013 18:06

Przedniej nie rozbierałem ale żeby do tylnej się dobrać to musisz delikatnie podważyć całą lampkę, i zobaczysz takie blaszki ze stali nierdzewnej. Są one w przedniej części. Musisz te blaszki docisnąć i lampka wyskoczy. Uważaj żeby tych plastikowych zatrzasków co są z tyłu nie połamać bo są one bardzo delikatne i kruche.
rafalmis1 - Pon Sie 19, 2013 18:55

grota10, koło miejsca na przycisk od szyberdachu jest rowek w llampce. Wkladasz płaski śrubokręt i pociagasz do tyły samochodu i masz widoczne żarówki
grota10 - Pon Sie 19, 2013 19:45

rafalmis nie mam szyberdachu.Z tego co zrozumialem,nie musze wyciagac przedniej calej lampy tylko plastykowe jakby ososlonki zarowek? (sa trzy w przedniej lampce) Tylna cala lampe wyciagnac z podsufitki?
MaReK - Pon Sie 19, 2013 20:18

Tak jak Ci napisał kolega wyżej. Lampkę z tyłu wyciągasz od przodu. Przód lampki podważasz palcami i ściągasz ku dołowi. Są tam sprężyste zaczepy. Natomiast z tyłu masz zaczepy plastikowe i niestety, one bardzo łatwo się poddają i łamią. Przednią - powinieneś zdjąć klosz lampy, przez podważenie go np. skalpelem w miejscu żłobienia... i tyle :)
grota10 - Wto Sie 20, 2013 18:55

dziekuje wszystkim.Jutro sprobuje

[ Dodano: Wto Sie 20, 2013 18:55 ]
Zrobione.dziekuje za podpowiedz wszystkim

pineska - Nie Wrz 15, 2013 15:43

A ja mam pytanko - jak zdjąć całość tego modułu oświetlenia (z przodu) żeby nic nie uszkodzić? - jeden przycisk mi nie załapuje i chcę zobaczyć co z nim nie tak. Pozdrawiam