Zobacz temat - [ Freelander TD4 ] szarpie-traci i odzyskuje moc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [ Freelander TD4 ] szarpie-traci i odzyskuje moc

alsec - Nie Sie 25, 2013 20:55
Temat postu: [ Freelander TD4 ] szarpie-traci i odzyskuje moc
Witam!

Mój freelander TD4 2001r niekiedy traci moc. Moc tracona zaraz wraca aby znowu zniknac.
Tak jakby miał koncówke paliwa paliwa. Ale podczas tego szarpania zasadniczo da sie przyspieszac. Czyli mysle ze odpada zapowietrzanie sie układu. Podczas jazdy mam ciagle cisnienie paliwa w przedziale 3.45-3.6at. czyli OK.
To szarpanie jest co jakis czas wiec niewiem za co sie wziac poniewaz jak szukam usterki to autko chodzi dobrze w tym momencie. Raz to szarpanie doprowadziło do zgaszenia silnika. Komputer pokazuje blad "speed sensor" ale tylko jak auto naprawde mocno przerywa. Filtry paliwa/powietrza sa nowe. Paliwo z orlenu oraz niemieckich stacji. Jest to natyle denerwujace ze niewiec gdzie szukac usterki a wiem ze ona wróci.

fenikstomek - Sob Wrz 27, 2014 15:55

Ja mam podobny problem. Wymieniłem czujnik paliwa i pomogło na kilka tygodni. Ostatnio znów zaczął szarpać i wymieniłem filtr paliwa ale to pomogło tylko na 2 dni. Na dzień dzisiejszy mam lekkie szarpanie i nie wiem skąd ono się bierze. Może ma ktoś rozwiązanie problemu?
SyntaX - Nie Wrz 28, 2014 16:38

Elektrozawór turbiny kolego.
fenikstomek - Pon Wrz 29, 2014 14:25

Ale na komputerze nie wyskakuje żaden błąd, który mógłby wskazywać na elektrozawór. Chyba że nie będzie wykrywany przez program do diagnostyki?
SyntaX - Pon Wrz 29, 2014 15:58

Nie będzie wykrywalny.
Sprawdzisz to podpinając miernik pod turbo i sprawdzając podciśnienia oraz to czy gruszka chodzi.
Może być też zablokowana kierowniczka zmiennej geometri turbo.

Podobne objawy może dawać też uszkodzony czujnik położenia wałka.
Z tym że to już powinieneś widzieć na komputerze.

fenikstomek - Pon Wrz 29, 2014 20:48

Dziś pojawiły się nowe objawy w postaci problemów z zapalaniem. Łapie dopiero po drugim rozruchu. Jutro sprawdzę to co napisałeś.
SyntaX - Pon Wrz 29, 2014 20:58

A jak tam czerpak w baku bo ostatnio miałem taki przypadek :




Poranne problemy z odpalaniem mogą być spowodowane:
1) Siadająca pompa paliwa/brudny filtr
2) Zapchanie czerpaka w baku
3) Czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej
4) Czujnik położenia wałka - ten od góry na pokrywie zaworów.

Bez komputera będzie ciężko.