Zobacz temat - [R75] Szczęki hamulca ręcznego problem z montażem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szczęki hamulca ręcznego problem z montażem

odczynnik - Sro Sie 28, 2013 15:48
Temat postu: [R75] Szczęki hamulca ręcznego problem z montażem
Witam

Mam problem z montażem nowych szczęk hamulca ręcznego. Zacząłem od strony kierowcy, ściągnąłem zaciski, uchwyt zacisków, tarczę i zobaczyłem szczęki. Ściągnąłem szczęki i usiłując wsadzić i zabezpieczyć taką śrubą z motylkiem i sprężyną jedną szczękę wsadziłem bez problemu, a druga po wsadzeniu i zblokowaniu śrubą nagle wyskoczyła. Otwór w blasze który trzyma tego motylka jest całkowicie wyrobiony i rozerwany.

Wie ktoś jak można się z tym uporać inaczej albo czy można dostać taką blachę? Nie wiem jak to nazwać, blacha piasty? zasłania ona tarczę od piasty.

proszę o pomoc bo nie mam teraz ręcznego w ogóle

ripek - Sro Sie 28, 2013 16:10

Taką blachę to pewnie najszybciej na szrocie znajdziesz , a najprościej szczękę zabezpieczyć śrubką a od tyłu dwie nakrętki zakontrować coby się nie rozkręciło.
alpacino - Pią Sie 30, 2013 23:55
Temat postu: Re: [R75] Szczęki hamulca ręcznego problem z montażem
odczynnik napisał/a:
Witam

Mam problem z montażem nowych szczęk hamulca ręcznego. Zacząłem od strony kierowcy, ściągnąłem zaciski, uchwyt zacisków, tarczę i zobaczyłem szczęki. Ściągnąłem szczęki i usiłując wsadzić i zabezpieczyć taką śrubą z motylkiem i sprężyną jedną szczękę wsadziłem bez problemu, a druga po wsadzeniu i zblokowaniu śrubą nagle wyskoczyła. Otwór w blasze który trzyma tego motylka jest całkowicie wyrobiony i rozerwany.

Wie ktoś jak można się z tym uporać inaczej albo czy można dostać taką blachę? Nie wiem jak to nazwać, blacha piasty? zasłania ona tarczę od piasty.

proszę o pomoc bo nie mam teraz ręcznego w ogóle


Czyżby chodziło Ci o tarczę kotwiczną???