Zobacz temat - [R75] Centralny a BCU
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Centralny a BCU

czort - Sro Wrz 04, 2013 18:36
Temat postu: [R75] Centralny a BCU
Witam,
Przeszukiwałem forum, ale nieznalazłem konkrentnego tematu, jaki mnie dręczy,
Mam taki problem z otwieraniem swego auta,
Naciskam pierwszy raz pilot otwierają się drzwi kierowcy, drugi raz reszta drzwi, wiem tak powinno być.
U mnie to zależy, pierwszy raz, kierowca, drugi raz reszta drzwi, albo tylko tył, albo pasażer i tył prawy, albo tył lewy i pasażer.
naciskając przycisk w środku, podobnie zależy od dnia, wszystkie za pierwszym, albo różnie, sam tył tylko przód.
Ale zawsze kierowca za pierwszym.
Żeby otworzyć wszystkie drzwi od środka to zazwyczaj musze kilka razy wcisnąć.. Tak samo pilot.

Czy za to jest odpowiedzialny moduł BCU?
Czy coś innego?
Czy ewentualna wymiana BCU na taki sam numerowo, pomoże??

sash997 - Czw Wrz 05, 2013 00:38

winne są zamki które ciężko chodzą, a niema tak czasem że rygielek najpierw sie w którychś drzwiach wysunie do połowy??
czort - Czw Wrz 05, 2013 05:07

Czasem z tyłu rygiel tak jakby do połowy się wysunie.
Zamki mam dobrze nasmarowane. Tylko czasem wszystkie elegancko wysuwają się. Jeśli psuje się zamek, czyli w nim silniczek od otwarcia?

sknerko - Czw Wrz 05, 2013 12:08

Bo smarowanie ma tu mało do rzeczy, tam są wytarte szczotki w silniczkach i zwyczajnie nie mają siły ukręcić nawet w lekko chodzącym zamku
szymon75 - Sob Wrz 07, 2013 20:51

Sknerko ma rację. Ja obecnie jestem po całkowitej wymianie całych silniczków gdyż u mnie także komutatory zostały zużyte. Po wymianie na nowe silniczki zamki śmigają aż miło.
sknerko - Nie Wrz 08, 2013 20:21

skąd miałeś nowe silniczki?
szymon75 - Nie Wrz 08, 2013 22:42

ebay (wysłane z USA) :mrgreen: ! Nie są oryginalne, ale udało się dopasować. Te które użyłem są stosowane w Toyotach oraz Lexusach. Różnica polega na tym, że posiadają ośkę krótszą o 7 mm od oryginalnych. Poza tym wszystkie wymiary są takie same.
sknerko - Pon Wrz 09, 2013 11:08

Daj jakies numery czy coś co by można ich u nas szukać.
szymon75 - Wto Wrz 10, 2013 22:40

Niestety nie są podane żadne numery. Wiadomo tylko, że producentem jest firma Mabuchi. To jest link do aukcji: http://www.ebay.pl/itm/4-...=item1c361a1cce