Zobacz temat - [Rover 45 benzyna 2.0 automat] proszę o pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 45 benzyna 2.0 automat] proszę o pomoc

darku1973 - Pon Wrz 09, 2013 18:03
Temat postu: [Rover 45 benzyna 2.0 automat] proszę o pomoc
Witam znalazłem Rover 45, Hatchback Rocznik:2005 Przebieg: 140 200 km Rodzaj paliwa:benzyna Silnik:1991 cm³ (Moc 150 KM / 110 kW) Skrzynia biegów:automatyczna sprowadzony ze Szwajcarii cena w ogłoszeniu 13.900zł a w komisie 15.900zł wstawiony przez handlarza

el. szyby, el. lusterka, automatyczna klimatyzacja, tapicerka skórzana, centralny zamek, radio, wspomaganie kierownicy, komputer, podgrzewane fotele, przeciw mgielne leflektory, tempomat

Historia:

pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, bezwypadkowy

i mam pytanie czy te silniki 2.0 V6 benzyna mają jakieś bolączki dużo palą i na co trzeba uważać przy zakupie oraz czy te automaty długo wytrzymują i na co zwrócić uwagę przy kupnie tego modelu

Obecnie posiadam Roverka 416 z 1999 roku i jeździ moja małżonka i posiadam go 5 lat i jestem bardzo zadowolony ale chciał bym zmienić na coś nowszego i jak z częściami do tego modelu!

sknerko - Wto Wrz 10, 2013 08:51

Poszukaj w dziale r75 tam masz wszystko o tych V6
szoso - Wto Wrz 10, 2013 15:11

http://forum.roverki.eu/viewforum.php?f=19
darku1973 - Pią Wrz 13, 2013 22:30

dzięki bardzo

Bardzo proszę o pomoc dzisiaj oglądałem tego roverka i zauważyłem dziwnie pogiętą zaślepkę poduszki powietrznej pasarzera natomiast kierowcy była ok ale mogła być wymieniona kierownica. szyba przednia też chyba była wymieniana bo chyba jest z 2007 a pojazd z 2005r. samochód w całości w bardzo dobrym stanie nic nie trzeszczy w zawieszeniu silnik równo pracuje i skrzynia też. zauważyłem jedynie żę przy mocniejszym hamowaniu zaczyna kangurzyć tak jak by były tarcze krzywe chociaż sprzedający mówił żę się zastały klocki że tarcze pokryły się nalotem rdzy. samochód niby bez stłuczki a przedni błotnik malowany i lampa zmatowiała zgrzewana na mocowaniach tak jak by pękła od uderzenia jak się okazuje jednak miał lekkie otarcie natomiast od silnika wszystko ok żadnych śladów napraw tylko lampa i zderzak troszeczkę źle spasowany . Sprzedawca mówi że gdzieś zapodział książkę serwisową jedynie jest przyczepiona kartka i czy ktoś by ją odszyfrował. samochód jest na zimówkach na felgach stalowych podobno właściciel/handlarz jeździł sporadycznie w Polsce przez rok chyba żę ktoś miał przygodę w szwajcarii w zimę i sprowadził go na zimówkach . Tak ogólnie samochód wygląda jak nowy zwłaszcza w środku nic nie poprzecierane i wygniecione zwłaszcza przy przebiegu 140.000km wiedząc żę materiały w 45 są gorsze niż w 400. silnik i skrzynia pracuje prawidłowo aż miło się jechało wyciszony prawie silnika nie słychać, na nierównościach też elegancko tłumił drgania proszę o pomoc





















[ Dodano: Pią Wrz 13, 2013 22:30 ]
pozostałe zdjęcia
















czort - Pią Wrz 13, 2013 22:48

Patrzyłeś na R75 w podobnych cenach z tym samym silnikiem?
darku1973 - Pią Wrz 13, 2013 23:03

troszeczkę za duży jak dla mojej żony a to ona nim będzie tylko jeździła i szukam 45
gammathough - Sob Wrz 14, 2013 04:03

Wiesz co, w swoim ZS-ie mam tak samo wygiętą zaślepkę Airbaga pasażera... Może to efekt wysokiej temperatury, jaka mogła panować w kabinie przy pełnym słońcu, w wyniku czego się odkształciła...
darku1973 - Sob Wrz 14, 2013 08:30

Może masz rację bo wszystkie śruby są pordzewiałe tylko na lewym błotniku są nowe a szyba ok bo na bokach są 4 a z Vinu wychodzi że 2005r. i czy można po Vinie jakoś sprawdzić czy był serwisowany - samochód ze szwajcarii a oni chyba nie są w UNI i czy w Polsce można sprawdzić historię przeglądów i czy roverek ma komputer i wyświetla się spalanie
gammathough - Nie Wrz 15, 2013 02:36

Za duzo pytań pal ;)

Z VIN-em jest wielka niewiadoma- ja wdupiłem kabonę na sprawdzenie totalne swojego MG, bo historia serwisowo-wypadkowa g. mi pokazała (czyt- nie było nic).

Markzo - Nie Wrz 15, 2013 13:09

Poducha to raczej standard, ta zaślepka zawsze się dziwnie odkształca.
darku1973 - Nie Wrz 15, 2013 19:31

A czy automatyczne skrzynie CVT – przekładnia bezstopniowa przy normalnym użytkowaniu w Roverku mają długą żywotność bo podobno jak się zepsują to są wielkie kłopoty i wielka kasa ile km przeciętnie wytrzymują i czy przy normalnym serwisowaniu 140.000 jest dużo na automat
Markzo - Pon Wrz 16, 2013 01:06

ale to nie jest CVT? przy Kv6 powinna być ta sama skrzynia co w 75, dobrze kojaże?
magneto - Pon Wrz 16, 2013 08:31

Markzo napisał/a:
ta zaślepka zawsze się dziwnie odkształca.

potwierdzam, u mnie też tak wyglądała jak kupowałem 5 lat temu, Od tego czasu tylko nieznacznie się pogorszyło więc odkształca się do pewnego momentu a potem tak zostaje :)

darku1973 - Pon Wrz 16, 2013 18:40

to jaki typ jest automatycznej skrzyni biegów bo mi wychodzi że w 45 od 1999-05 to CVT ZF CVT firmy japońskiej JATCO
przemek2045 - Pon Wrz 16, 2013 20:29

w roverku wystepowala skrzynia CVT (ZF EM-CVT) jesli byla dbana i na bierzaco olej zmieniany to jeszcze raz tyle przelata ;)
darku1973 - Pon Wrz 16, 2013 20:44

a co ile zmieniany powinien być olej z filtrem w skrzyni automatycznej bo w serwisie mówią o 100.000km i czy każdy warsztat da radę