Zobacz temat - [ROVER 75] Nie działa podświetlenie (zegary, clima, radio)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ROVER 75] Nie działa podświetlenie (zegary, clima, radio)

belialek - Sro Wrz 18, 2013 20:44
Temat postu: [ROVER 75] Nie działa podświetlenie (zegary, clima, radio)
Witam,

Czym może być spowodowany brak podświetlenia zegarów, panelu klimatronic, podświetlenie zapalniczki oraz radia? Pokrętło regulacji intensywności podświetlenia powoduje tylko przygaszenie LCD na zegarach oraz panelu klimy... Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki 5A pod schowkiem pasażera - wszystkie są całe.

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

sknerko - Czw Wrz 19, 2013 08:17

a masz włączony tryb skandynawski? jak tak, to włączenie i regulacje podświetlenia masz dopiero jak światła włączysz włącznikiem na module świateł. przy automacie nie ma podswietlenia
belialek - Czw Wrz 19, 2013 11:57

Witam,

Nic nie grzebałem na T4, światła włączałem zawsze ręcznie - po włączeniu świateł drogowych zawsze miałem podświetelnie a w tej chwili jest ciemno...

MaReK - Czw Wrz 19, 2013 12:02

Sprawdź wszystkie bezpieczniki raz jeszcze... wszystkie ;)
Jeśli są okej, to spróbuj wyjąć włącznik świateł i oceń jego stan, zwłaszcza przy gnieździe.
To się zbiegło w czasie z wymianą zegarów?

belialek - Czw Wrz 19, 2013 19:29

Problem rozwiązany :) Przyczyną okazało się podświetlenie gniazda zapalniczki. Z tyłu gniazda oprócz przewodów 12V idzie jeszcze jeden (coś około 6V), a masę pobiera z samego wkładu gniazda za pośrednictwem sprężynującej blaszki i zasila w ten sposób żaróweczkę. Ponieważ miałem pękniętą plastikową osłonkę, wkładka się obracała wewnątrz i blaszka musiała coś zwierać... Po wyciągnięciu wkładki, sklejeniu jej i ponownym montażu podświetlenie całej deski wróciło. Muszę tylko przygotować sobie diodę na miejsce tej żarówki bo nie przeżyła tego zabiegu :)
MaReK - Czw Wrz 19, 2013 19:39

To dobrze wiedzieć na przyszłość ;)
W maździe 323f takie zwarcie kończyło się wymianą całego modułu "ściemniającego" ;)