Zobacz temat - [R620]Wyciek płynu ze sprzęgła-jaka to część (zlokalizowana)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620]Wyciek płynu ze sprzęgła-jaka to część (zlokalizowana)

mianko - Czw Wrz 26, 2013 09:12
Temat postu: [R620]Wyciek płynu ze sprzęgła-jaka to część (zlokalizowana)
Witam, przedwczoraj straciłem biegi w moim roverku, prawde mówiąc zacząłem lokalizować usterkę od złej strony, okazało się że nie mam płynu w zbiorniczku sprzęgła, pomyślałem sobie że skoro nie ma płynu to jest gdzieś wyciek, jako że nie jestem fachowce w dziedzinie mechaniki, alepotrafie coś odkręcić i przykręcić, proszę mi powiedzieć co się znajduje bezpośrednio za pedałem sprzęgła, bo tam właśnie jest bardzo mokro, nie wiem co mam wpisać w allegro by dowiedzieć się o cene orientacyjną części, zakładam że to pompa sprzęgła, ale jak wspominałem nie jestem pewien co to jest, póki co jeszcze nic nie rozbierałem, tylko wymacałem że tam jest mokro.
macwro23 - Czw Wrz 26, 2013 10:41

Ostatnio miałem taką samą przygodę, jest to pompka sprzęgła przy pedale w ścianie grodziowej. Znajdziesz bez problemu zamiennik chociażby na allegro. Około 100 zł.
zuber84cool - Pon Wrz 30, 2013 12:03

Też kiedyś miałem problem z wyciekiem z pompki sprzęgła, jest ona w po prawej stronie na ścianie grodziowej w komorze silnika, łatwo zlokalizować. Trochę jest roboty by ją wyjąć, ale nie jest to aż tak trudne. Ja sobie poradziłem z wyciekiem zestawem naprawczym, koszt chyba ok 15zł. Rozebrałem pompkę, wyczyściłem i wymieniłem uszczelniacze, póki co do dziś nie ma wycieków a minęło chyba 2lata.