Zobacz temat - [R200] Gdzie/jaki kupić korek wlewu oleju?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Gdzie/jaki kupić korek wlewu oleju?

petruszka - Nie Wrz 29, 2013 21:14
Temat postu: [R200] Gdzie/jaki kupić korek wlewu oleju?
Przede wszystkim dzień dobry – to mój pierwszy post na forum.
Kupiłem Rovera 200 1,4 z 1999r. dwa lata temu i również dzięki lekturze Waszych postów dawałem sobie radę bez zawracania Wam głowy. Dziękuję.

Do rzeczy – nie wiem jak to się stało, ale jakoś zgubiłem korek wlewu oleju. Pamiętam dokładnie, że dolewałem oleju i zakręcałem ten korek, a raczej dokręcam za mocno, niż za słabo… Tak czy siak, przejechałem wczoraj 200 km, a rano rozmawiałem ze znajomym i zajrzeliśmy pod maskę – korka nie ma, w silniku sucho :(.
Próbowałem znaleźć taki korek przez interent, ale jest niedziela… nigdzie nie mogę zadzwonić, auto jest mi potrzebne błyskawicznie – trzeba żyć i pracować. Słowem - ratunku! Czy te korki są standardowe i można coś łatwo dopasować, czy można łatwo kupić odpowiedni, a jeśli tak, to gdzie? Jestem z Łodzi.
Z góry dziękuję za pomoc.
Marcin

Harry - Nie Wrz 29, 2013 21:35

w Ksawerowie kupisz,a jeżeli nowy to s part w pabianicach
jakub1992 - Nie Wrz 29, 2013 22:23

Tanio możesz znaleźć takie drobiazgi na szrocie :mrgreen:
petruszka - Nie Wrz 29, 2013 22:52

jakub1992 napisał/a:
Tanio możesz znaleźć takie drobiazgi na szrocie :mrgreen:


Wiem, pewnie nawet w Ksawerowie, ale tu chodzi o czas – mam go bardzo mało, a samochodu potrzebuję szybko i nie mogę jeździć po szrotach i szukać… chociaż zobaczę rano. Jeśli uda mi się kupić gdzieś od ręki to pojadę i kupię, a jak się nie da to będę zwiedzał szroty.

Ale tu też ważna jest informacja - czy to musi być koniecznie korek od tego samego silnika, czy może są one bardziej… elastyczne i od innego modelu będzie pasował? Wiecie przecież ile różnych wariantów tych samochodow jest. Mój egzemplarz jest… nietypowy powiedzmy, albo mniej popularny, przynajmniej tak wynika z moich własnych obserwacji, bo to R200, ale więcej jeździ 214 Si na przykład (przy ubezpieczaniu zawsze mam kłopot, bo system nie ma dokładnie tego modelu) i już widzę te sceny na szrotach – Panie, nia mam 200, od 214 może być? ;)

Harry - Pon Wrz 30, 2013 10:50

gdybys poczytał ot byś wiedział, że 214 to jest oznaczenie silika jak w bmw
korek pasuje od 1.4, 1,6, 1,8

Sirk - Pon Wrz 30, 2013 16:14

Od poloneza 1.4 też pasuje.
petruszka - Sro Paź 02, 2013 14:20

Dziękuję wszystkim. Zdobyłem korek w serwisie na Starorudzkiej 12.
Starałem się „poczytać”, ale ponieważ nie mogłem na to poświęcić nawet całego dnia… a Google nie dał mi czytelnych wskazówek w stylu „kup korek do poloneza 1,4”, pomyślałem że forumowicze mogą wiedzieć :)
Dziękuję raz jeszcze. Teraz czas na poszukanie odpowiednich świec, przewodów i uchwytów, które trzymają wydech… ale to inne wątki. Poszukam, poczytam…