Zobacz temat - [R75] wyciek oleju z silnika - POMOCY:(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] wyciek oleju z silnika - POMOCY:(

pawelklimon - Pon Wrz 30, 2013 14:40
Temat postu: [R75] wyciek oleju z silnika - POMOCY:(
Panowie, co to może być, nagle ( tak mi się wydaje) zaczeło mi kapać dość konretknie. Pierwszy wyciek jest pod przepustnicą ( przód)i tu odrazu pytanie, przepustnica jest cała w oleju, to jest normalne, że odma wyrzuca tyle oleju do przepustnicy?) Drugi wyciek jest z drugiej strony tj od strony kabiny, patrząc od spodu czyli z kanału, wyciek jest pod kolektorem wydechowym chyba na łączeniu bloku z dołem silnika czyli częścią korbowodową . Dziś lub jutro dodam zdjecia wycieku. Najechane mam 192 tys km sadze, oceniając po stanie tapicerki i innych dupereli , żę realny przebieg.
automechanik - Pon Wrz 30, 2013 21:11

Przewszystkim sprawdż drożność przewodów odmy, otworów w pokrywach rozrządu obu głowic. Zatkanie powoduje silny wzrost ciśnienia w skrzyni korbowej,prowadzi to często do w pierwszej kolejności wycieków , następnie nawet do wyciśnięcia zaślepek wałków rozrządu.
Dodatkowo nieprawidłowo działająca odma (a właściwie nie działająca) powoduje również powstawanie przeciwciśnienia w układzie smarowania silnika, co prowadzi do przedwczesnego zużycia silnika, a nawet w skrajnym przypadku do jego zatarcia ( brak obiegu oleju i związany z tym wzrost temperatury w tzw węzłach krytycznych miejscach w których dochodzi do zerwania filmu olejowego i bezpośredniego kontaktu metal-metal)

Oczywiście prawda może być taka, że przebieg który podajesz jest mocno zaniżony i silnik po prostu kona.
Pomiar kompresji w przypadku zarzucania olejem jest niemiarodajny obecność oleju ponad pierścieniami uszczelnia komorę sprężania i wynik jest zawyżony.
Pewniejsza w takim przypadku jest próba szczelności.