Zobacz temat - [FREELANDER]kręci rozrusznik, a nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [FREELANDER]kręci rozrusznik, a nie odpala

duklos - Sro Paź 02, 2013 18:31
Temat postu: [FREELANDER]kręci rozrusznik, a nie odpala
Witam wszystkich.
Kolega ma problem z Landkiem 1.8 16v, mianowicie kreci rozrusznik, a nie odpala.
Początkowo przez kilka dni od pojawienia problemu po odczekaniu jakiegoś czasu (różnie 30min, 1h czasami nawet 2h) odpalał, ale od 2 dni klapa.

Mam takie pytanie: czy po włączeniu zapłonu powinno być słychać pompę paliwa jak np w R200?(krótkie syczenie)
Czy czujnik położenia wału jest taki sam dla silników 1.4, 1,6 i 1,8?
Pytam, bo na Alegro są takie opisy "czujnik położenia wału rover 1.4, 1. 6,1.8 ,a stawiam, że być może tu tkwi problem.

Może jakieś inne sugestie?

SyntaX - Sro Paź 02, 2013 19:38

Czujnik położenia wałka masz ten sam.
A iskra dochodzi może palec rozdzielacza się skończył, wtedy jest taki właśnie objaw.

duklos - Sro Paź 02, 2013 20:36

W tym modelu nie ma już kopułki i palca rozdzielacza
SyntaX - Sro Paź 02, 2013 22:26

Dziwne nie masz u siebie czegoś takiego:
http://allegro.pl/land-ro...3546735636.html
1,8 benzyny jakie robiłem miały kopułki aparatu zapłonowego.

sknerko - Sro Paź 02, 2013 22:41

w 1999 były jeszcze z kopułką i palcem, chyba że przekładany silnik i elektryka były
duklos - Pią Paź 04, 2013 17:22

czy po włączeni zapłonu słychać pompę paliwa?

gdzie w landrowerze jest bezpiecznik od pompy paliwa?

SyntaX - Pią Paź 04, 2013 17:58

Za akumulatorem taka skrzyneczka.
Sprawdź bezpiecznik nr 3 w skrzynce bezpieczników (20A)
Potem sprawdź bezpiecznik nr 10 w środku auta

duklos - Pon Paź 07, 2013 18:53

Kolejny dzień zmagań z Feldkiem za mną.

Rozrusznik kręci, ale nie odpala - iskra jest, świeca sucha
Nie słychać pompy paliwa po włączeniu zapłonu, sprawdziłem na krótko - działa
Brak napięcia w kostce przy pompie, wskaźnik paliwa działa poprawnie.
Sprawdziłem bezpieczniki 6,10,19 i reszta pod kierownicą - są OK.
Bezpieczniki pod maską też są ok.
przekaźniki pod kierownicą [żółte] cykają przy włączeniu zapłonu
Przekaźniki pod maską [żółte wszystkie o takich samych symbolach] zamieniałem miejscami, ale to nic nie dało.

co może być ? Miał ktoś podobną usterkę?

czy immo może odcinać pompę? [po włożeniu kluczyka do stacyjki alarm się sam wyłącza wiec i immo raczej też], a rozrusznik kreci. W moim R200 immo odcina rozrusznik, ale może tu inaczej?

Czy czujnik uderzeniowy[lub jak on się zwie] umieszczony pod skrzynka bezpieczników może mieć jakiś związek z tymi dolegliwościami? Pytam bo nie był dokręcony dobrze i się ruszał więc może to on pod wpływem drgań coś miesza?
A w ogóle na jakiej zasadzie on działa?

Co i jak jeszcze sprawdzić?

Dzięki z góry za wszelkie sugestie

zdzichu - Pon Paź 07, 2013 23:31

Może mieszać, on właśnie odcina zasilanie pompy paliwa. Gdzie sprawdzałeś na krótko? Zrób mostek na samym wyłączniku bezwładnościowym. A wcześniej wciśnij ten przycisk. On wyłącza zasilanie przy silnym wstrząsie. Można go włączyć przyciskiem.
duklos - Wto Paź 08, 2013 20:24

Wyjąłem pompe i podłączyłem bezpośrednio do aku.
Dzisiaj włożę zworke na kostce uderzeniowego i zobaczę. (Wcześniej już próbowałem wciskać ten czujnik ale nic nie pomogło


Czy mogę sprawdzić czy dochodzi napięcie na bezpieczniki żaróweczką? Czy jeśli to wina uderzeniowego i to on odcina pompę to czy napięcie na bezpiecznikach będzie czy już tu napięcia będzie odcięte?

[ Dodano: Wto Paź 08, 2013 20:24 ]
Feldek śmiga. temat można zamknąć.

sknerko - Pią Paź 11, 2013 14:06

Napisać co mu było
duklos - Pon Paź 14, 2013 08:54

Po sprawdzeniu instalacji okazało się, że jest przetarty przewód od kostki czujnika bezwładnościowego