Zobacz temat - [R 75] Wycięcie ostatniego tłumika a przepisy prawa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] Wycięcie ostatniego tłumika a przepisy prawa

domel101 - Wto Paź 15, 2013 20:09
Temat postu: [R 75] Wycięcie ostatniego tłumika a przepisy prawa
Witam wszystkich zainteresowanych. Mam sprawę, cały czas ślinka mi leci na montaż podwójnego układu wydechowego i chciałbym zrobić takie coś a mianowicie wywalić ostatni tłumik, wyciąć rurę aż do momentu kiedy wchodzi pod środek auta i wstawić coś takiego



ale nie wiem jak się mają do tego przepisy. Czy moglibyście się wypowiedzieć w tej kwestii. Bardzo Dziękuję i Pozdrawiam

longer86 - Sro Paź 16, 2013 00:16

poszukaj u wujka google hasła wydech duplex ;)

a swoją drogą nie wiem czy to pasuje do 75:



prędzej do MG ZT

Markzo - Sro Paź 16, 2013 12:57

Możesz nie mieć samą rurę od silnika do końca, bylebyś spełniał normy spalin i hałasu :)
tronsek - Sro Paź 16, 2013 13:06

longer86 napisał/a:
a swoją drogą nie wiem czy to pasuje do 75:
:hm: A czemu ma nie pasować ?? Moim zdaniem będzie pasować, o ile będzie to dobrze zrobione, a końcówki odpowiednio dobrane.
domel101 - Sro Paź 16, 2013 15:07

pojadę jeszcze do znajomego diagnosty jak będzie na zmianie i pogadam z nim co i jak. wjadę na kanał i pokaże mu o co chodzi niech się wypowie. A na pewno nie zwieśniaczę jak na zdjęciu wyżej. U mnie były by owalne końcówki i wkomponowane w zderzak, tak jak teraz mam tłumik zrobiony.
zedziczek - Sro Paź 16, 2013 18:53

http://farm6.staticflickr..._843b1a203f.jpg

zawsze możesz włożyć dwa tłumniki bo miejsce jest, v8 ma dwa końcowe tłumniki, ale wątpie aby udało się wyciszyć samochód przy pomocy jedynie jednego tłumnika bez końcowych.

domel101 - Sro Paź 16, 2013 19:59

tak, da się włożyć dwa tłumiki :smile: , tylko filtr(czy co tam jest z prawej strony) trzeba usunąć bądź wsadzić gdzie indziej. no i koszta zakupu dwóch tłumików od auta które taką opcje ma :sad: . a ja chciałbym sam zrobić, rurki, spawarka i do roboty. a o montażu drugiego tłumika był już obszerny temat na forum i jest mi znany.
Muszę się dowiedzieć jak ma się prawo do mego pomysłu, zresztą zaczerpniętego z youtube od jakiegoś chyba włocha co tak zrobił z R 75 ale diesel.

rafalmis1 - Sro Paź 16, 2013 23:20

Jazda bez końcowego tłumika będzie beznadziejna :-\ u mnie ze złym tlumikiem jeździło się żle, a ty chcesz bez, będziesz żałował. Za 300 zł kupisz od A4 i będziesz szczęśliwyi i ładne końcówki juz w nich są
domel101 - Czw Paź 17, 2013 15:30

rozpatruje jednak montaż drugiego tłumika. popatrzę na ceny tłumików i pomyślę co i jak. na razie dzięki wszystkim zainteresowanym.

[ Dodano: Czw Paź 17, 2013 15:30 ]
znalazłem na allegro tłumiki opel vectra c gts dwa tłumiki z czego prawy jest troszkę mniejszy i może podejdzie bez przeróbek filtra.
dobra projekt w głowie i czas poczekać aż się zima skończy i będzie bliżej lata. cieplej i więcej czasu