Zobacz temat - [R75] Zmiana mil na kilometry w komputerze pokładowym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zmiana mil na kilometry w komputerze pokładowym

kosaaro - Wto Paź 22, 2013 00:28
Temat postu: [R75] Zmiana mil na kilometry w komputerze pokładowym
Witam
Czy jest możliwość zmiany jednostek wskazań komputera ?
chodzi mi o wskazania komputera odnośnie spalania, mam angielską wersję i pokazuje mi spalanie w milach na galon, a chciałbym żeby mi pokazywało w litrach na 100km. Czy jest taka możliwość z poziomu komputera?

MaReK - Wto Paź 22, 2013 04:30

kosaaro napisał/a:
Czy jest taka możliwość z poziomu komputera?

Z poziomu komputera podłączonego do interefejsu OBDII mającego możliwość diagnostyki i konfiguracji modułów w samochodzie takich jak IPK (Zegary), BCU (Moduł komfortu). Jeśli miałbyś w aucie dużą nawigację, to w niej chyba można takie rzeczy zmieniać sobie samemu.

Nie wiem jak inne interfejsy, ale do zmiany języka w samych zegarach (IPK) należy użyć dedykowanego komputera T4, interfejsu od BMW (VIAKEN KKL 409.1) lub BMWScanner z PASoft.

Pozdrawiam,

kosaaro - Czw Paź 24, 2013 22:35

Miałem kiedyś BMW 7 (E38) i tam był prawie taki sam komputer, znaczy taki sam układ testów (temperatura po test 7 itd.) i tam dało się zmienić na co chciałem i myślałem, że w R75 jest podobnie to może też samemu da się ustalić co ma się wyświetlać, Rozumiem że bez kompa się nie obędzie. Aż tak mi na tym nie zależy, żeby ekstra programować.
dzięki za info

MaReK - Pią Paź 25, 2013 11:48

Ja nie znam dokładnie obsługi tego kompa z TRIPa, ale w/g mojej wiedzy, jak nie masz dużej navi to musisz to zrobić kompem.

Pozdrówki,