Zobacz temat - [R620SDi] Uwalone cb radio?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R620SDi] Uwalone cb radio?

BlackD - Sob Lis 09, 2013 18:20
Temat postu: [R620SDi] Uwalone cb radio?
Mam problem z cb radiem. Uniden 520xl. Po przesunięciu fotela radio przestało odbierać. Tzn odbiera na dystansie 100m. Radio miałem między fotelem a tunelem środkowym. Próbowałem zmienić antenę z kablem, gruszkę i nic. Jak chcę nadawać świeci tylko TX czerwony i 2 diody od wskaźnika nadawania. Wie ktoś co mu się mogło podziać? Temat o tyle pilny że teraz cały czas w trasie jestem i bez radia ani rusz a punktów trochę nałapałem.
Remigiusz - Sob Lis 09, 2013 18:29

BlackD, Albo kabel zasilania przerwany jest ale coś się z wtyczka antenowa w radiu stało :-|
BlackD - Sob Lis 09, 2013 18:51

Pisałem że sprawdzałem z inną anteną w innym aucie i inną gruszką i jest to samo. jak kumpel stoi 100 m ode mnie to słychać wszystko pięknie. jak jest dalej to juz dupa. Jak włączę radio to słychać tylko baardzo cichutki szum.
Remigiusz - Sob Lis 09, 2013 19:17

Ja nie mowie o kablu od anteny tylko o wtyce która idzie do środka Radia, rozkręć i zobacz czy gdzieś coś nie pękło, a Kabel od zasłania nie urwał się jakoś :?:

Bo jak świeca dwie diody to jak by za mało prądu było, jak tak miałem na swoim jak podłączyłem do uniwersalnego zasilacza na 300mA :mrgreen: Nadawał ledwo z 1W i świeciło tylko jedna dioda.

Rozkręć radio podłącz i zmierz miernikiem ile tam prądu dochodzi.

A na 100m to i bez anteny można nadawać lub kawałkiem druta, tez sprawdzone :P Tylko ze się spalić może końcówka mocy :roll:

[ Dodano: Sob Lis 09, 2013 19:17 ]
Ah jak nie chcesz rozkręcać podłącz SWR miernik co ma tez funkcje pokazywanie nadawania mocy :wink:

BlackD - Sob Lis 09, 2013 19:18

Ok dzięki.Sprawdzę wieczorkiem