Zobacz temat - [R75] demontaż wycieraczek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] demontaż wycieraczek

hribsatan - Nie Lis 10, 2013 17:32
Temat postu: [R75] demontaż wycieraczek
Witam wszystkich. Muszę rozkręcić podszybie (problem z woda, przeciek przez uszczelkę pompy sprzęgła). Po zdjeciu zaślepek i odkreceniu kluczem 15 srub nie wiem co dalej począc z wycieraczkami..w jaki sposob bezpiecznie dla auta i dla mnie je zdemontować? Wystaje tam gwint po srubie, jest to jakis rodzaj bolca i kompletnie nie wiem jak go "ugryżć", jest to tego jakis specjalny klucz?. Bede wdzieczny za wszelką pomoc.
MatiNitro - Nie Lis 10, 2013 18:07

wycieraczki montowane są na stożku ;) odkręc śrubę i delikatnie opukaj ;) stożek zacznie puszczać i ramie zejdzie.
haszczyc - Nie Lis 10, 2013 18:07

chodzi ci o ramię wycieraczki ? jeśli tak to ja to zawsze staram się rozruszać i bez problemu demontuje ramię wycieraczki
zetkaii - Pon Lis 11, 2013 15:16

Po odkręceniu śruby należy zdjąć stożek, tzn. właściwie wyjąć go z ramienia wycieraczki ale jak wiadomo stożek to stożek i zwykle jest tak zablokowany, że samym ruszaniem ramieniem wycieraczki nic się nie wskóra. Mój sposób wygląda następująco. W samym stożku wokół są nacięcia, które są widoczne po odkręceniu śruby jako niby otworki. Należy w taki otworek przyłożyć coś szpiczastego (ja wykorzystałem niewielki gwóźdź) i delikatnie uderzyć małym młoteczkiem w taki sposób żeby stożek "wybić" z ramienia wycieraczki. Nacięcia są wokół więc naturalnie należy zastosować ten sposób nie w jednym miejscu tylko w kilku dostępnych "otworkach" robiąc to oczywiście delikatnie i z wyczuciem. Podczas mojej "zabawy" z wycieraczkami wystarczyło dwa razy lekko uderzyć, raz z jednej i raz z drugiej strony i stożek wypadł bez problemu.
kosaaro - Sro Lis 13, 2013 22:37

JAk CI nie szkoda :) to za 15 zł jest ściągacz do wycieraczek (uniwersalny)