Zobacz temat - [MG ZT 190] Oświetlenie wnętrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT 190] Oświetlenie wnętrza

goonzo88 - Wto Lis 12, 2013 17:59
Temat postu: [MG ZT 190] Oświetlenie wnętrza
Witam,
mam pytanie odnośnie oświetlenie wnętrza. Czy ktoś z was koledzy wymieniał standardowe żarówki w podsufitce na żarówki typu led? Wiadomo led ma lepsze światło i ładniej sie prezentuje ogólnie. Zastanawiam się nad taka przeróbką i chciałbym się dowiedzieć czy przypadkiem po wymianie komputer pokładowy albo moduł odpowiadający za oświetlenie wnętrza nie będzie wariował i jakiś błędów mi wyświetlal?
pozdro

zedziczek - Wto Lis 12, 2013 18:07

komputer nie sprawdza żarówek wewnętrznego oświetlenia podobnie jak schowka i bagażnika, śmiało możesz wymienić na ledy
MatiNitro - Wto Lis 12, 2013 18:15

tylko żeby Cię nie poniosło z długością leda :P bo ja kupiłem na allegro led 9xsmd i ogromnie się zdziwiłem jak okazała się za długa :P podświetlenie podsufitki to 5 led W5W, schowek to rurka 36mm ;)
goonzo88 - Wto Lis 12, 2013 18:57

dobra dzięki panowie za info zabiorę się za to niedługo pewnie ;)
a teraz coś trudniejszego co bardzo mnie ciekawi. Może będziecie wiedzieć co to za dźwięk jest. Dźwięk wydobywa się tak jakby z okolicy zegarów i pojawia się podczas otwierania,zamykania drzwi gdy automatycznie włączają się światła oświetlenia wnętrza. Bardzo intensywny jest gdy światła się ściemniają. Gdy wyłączę automatyczne włącznie się oświetlenia dźwięk się nie pojawia. Tutaj jest link do filmiku jaki nagrałem z tym dziwnym brzęczeniem:

http://przeklej.org/file/ROQ8XB/20131112022.mp4

kosaaro - Wto Lis 12, 2013 23:05

MatiNitro napisał/a:
podświetlenie podsufitki to 5 led W5W


Mam rozumieć, że 5 szt led w5w ?

MatiNitro - Wto Lis 12, 2013 23:07

kosaaro napisał/a:
MatiNitro napisał/a:
podświetlenie podsufitki to 5 led W5W


Mam rozumieć, że 5 szt led w5w ?


dokładnie tak ;) Tylko nie za długie :p ja kupiłem jakieś 21mm i pasują :p

arczi220 - Sro Lis 13, 2013 07:42

goonzo88 napisał/a:
a teraz coś trudniejszego co bardzo mnie ciekawi. Może będziecie wiedzieć co to za dźwięk jest. Dźwięk wydobywa się tak jakby z okolicy zegarów i pojawia się podczas otwierania,zamykania drzwi gdy automatycznie włączają się światła oświetlenia wnętrza. Bardzo intensywny jest gdy światła się ściemniają. Gdy wyłączę automatyczne włącznie się oświetlenia dźwięk się nie pojawia. Tutaj jest link do filmiku jaki nagrałem z tym dziwnym brzęczeniem:

Witam
Ja mam podobny a nawet powiedziałbym że ten sam zgrzyt ale to tylko wtedy przy załączaniu i wyłączaniu zapłonu tak jakby cos startowało :) trwa to koło 4 sekund.Też nie doszedłem do tego co to jest.

sTERYD - Sro Lis 13, 2013 09:36

A działa wam regulacja temperatury i kierunku nawiewów?
arczi220 - Sro Lis 13, 2013 09:46

U mnie działa :) Ja podejrzewałem że to robi silniczek.
SeniorA - Sro Lis 13, 2013 09:50

artmati, to są dźwięki silniczków krokowych od klapek w klimie. Silniczki ustawiają się w pozycji nastaw a później wracają do pozycji startowych.
goonzo88 - Nie Paź 26, 2014 15:28

U mnie też to działa i nie wiem czy to ma związek z klima. Dzisiaj zmieniłem w środku żarówki na led W5W i teraz kiedy włącze oświetlenie w środku pojawia sie podobne buczenie jak przy otwieraniu drzwi, które słychać cały czas do momentu wyłączenia oświetlenia... Dziwne to i irytuje mnie strasznie.

[ Dodano: Sob Lis 16, 2013 18:34 ]
i jak panowie, nikt nie ma pomysłu co to może być?

[ Dodano: Nie Paź 26, 2014 15:28 ]
Odświeżam temat, czy ktoś nie rozwiązał tego problemu?
Wykluczyłem opcje z silniczkami od klimy, to napewno nie one są przyczyną, odłączyłem panel Light Switch Module i on również nie jest przyczyną tego dziwnego zgrzytania.
Zgrzytanie pojawia się przy otwieraniu drzwi kiedy zapala się oświetlenie wnętrza oraz podczas kiedy światła się ściemniają i gasną. Są jakieś bezpieczniki lub przekaźniki które które mogą się znajdować w okolicy LSM? W tej właśnie okolicy słychać ten dźwięk.

arczi220 - Pon Paź 27, 2014 21:38

SeniorA napisał/a:
artmati, to są dźwięki silniczków krokowych od klapek w klimie. Silniczki ustawiają się w pozycji nastaw a później wracają do pozycji startowych.

Tak właśnie myślałem :)