Zobacz temat - [R25] Maksymalne ogrzewanie - non stop?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Maksymalne ogrzewanie - non stop?

rajdon - Sro Lis 13, 2013 13:27
Temat postu: [R25] Maksymalne ogrzewanie - non stop?
Witam,
mam problem z ogrzewaniem.

Jeśli pokrętło ciepła jest ustawione na minimum, ogrzewanie wiele zimnym powietrzem (czyli ok), jeśli podkręcę go na 1/4 to ogrzewanie po krótkim czasie zaczyna grzać, jakby było na maximum ciepła.

Wcześniej to mi dobrze działało.
Rozkręciłem cały kokpit, sprawdziłem, że pokrętło dobrze "chodzi" po ząbkowanej płytce, do której są podłączone dwie linki metalowe od ogrzewania (różowa i niebieska).

Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie owe linki się kończą z drugiej strony, aby sprawdzić, czy tam się któraś nie odłączyła?

Co innego może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Płyn w chłodnicy mam uzupełniony.

Ukor - Sro Lis 13, 2013 13:57

Linki kończą się przy nagrzewnicy. Znaczy przy jej obudowie, ale żeby tam się dostać musisz zwalić deskę rozdzielczą :)

[ Dodano: Sro Lis 13, 2013 13:44 ]
Mam gdzieś ten cały panel nagrzewnicy, zaraz poszukam i dam Ci fotkę jak to dokładnie wygląda

[ Dodano: Sro Lis 13, 2013 13:57 ]








Tylko u mnie nie ma różowej linki, ale z tego co pamiętam to była przy tym 'wihajstrze' po prawej nad niebieską na trzecim foto :P

rajdon - Nie Gru 08, 2013 19:45

Dziękuję Kolego za pomoc.
Faktycznie, rozkręciłem kawałek samochodu, choć nie do końca potrzebnie.
Wystarczyło odkręcić schowek lub nawet nie.
Linka niebieskie idzie dołem obok nóg pasażera. Okazało się, że zsunęła się z bolca i nie otwiera mi zimnego powietrza, stąd ciągle leciało tylko gorące.
Ogólnie jakoś słabo to zrobione, bo po założeniu i ruszeniu parę razy pokrętłem, znowu się zsunęła, więc po prostu wygiąłem bolec i teraz jest nieco lepiej przymocowana.

Zamieszczam fotki, aby lepiej to zobrazować.