Zobacz temat - [R620SDI] Obroty na biegu jałowym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620SDI] Obroty na biegu jałowym

zaq - Nie Lis 17, 2013 10:48
Temat postu: [R620SDI] Obroty na biegu jałowym
Witam,
Chciałem się dowiedzieć czy mam prawidłowe obroty na luzie? Otóż wychodzi mi że są w granicy 700-750! Gdy włączę klimatyzację wskakują tak na 830 i wtedy ustępują praktycznie wszystkie denerwujące drgawki auta:) Może coś jest nie tak?? Macie jakieś pomysły? Można to jakoś ustawić żeby miał wyższe obroty bez klimy? Myślę że to by mi rozwiązało problemy z drgawkami:) Sprawdzałem już poduszki, część wymieniłem i cały czas jest to samo...Na stronie klubowej w danych technicznych podają że powinien mieć obroty 805 +/- 50. Pozdrawiam

bazyl1218 - Nie Lis 17, 2013 11:05

Strzałka powinna być pod kreską.Jak załączysz klimę powinieneś mieć mniej więcej tak jak na 2 obrazku.
zaq - Nie Lis 17, 2013 11:09

bazyl1218 napisał/a:
Strzałka powinna być pod kreską.Jak załączysz klimę powinieneś mieć mniej więcej tak jak na 2 obrazku.


Czyli według Ciebie powinny być jeszcze niższe?? Tak jak pisałem wyżej według danych technicznych powinien mieć 805 +/- 50.

Pawkaz - Nie Lis 17, 2013 11:52

Drgawki to zapewne wina kostki od pompy wtryskowej.
szoso - Nie Lis 17, 2013 12:17

Niestety obrotów nie da się zmniejszyć ani zwiększyć w żaden sposób, nawet zwiększając dawkę paliwa komp pokazuje 805obr.
zaq - Nie Lis 17, 2013 12:57

Szkoda że się nie da:( A jeszcze jedno zaraz po odpaleniu auta na zimnym silniku obroty są na poziomie tak jak na klimatyzacji ale tylko po ruszeniu gazu spadają do normalnej wartości czyli tej gdzie odczuwalne są drgania auta, gdy jednak tylko odpalę i nie ruszam nic to pracuje na wyższych obrotach i tak około 5 minut później znowu wraca do tych niższych. Czy to normalne? Jest jakaś faza nagrzewania silnika czy coś??
bazyl1218 - Nie Lis 17, 2013 21:30

Na zdjęciach widać że temperatura silnika jest zerowa a to oznacza poniesienie obrotów,dopóki się nie zagrzeje.
zaq - Pon Lis 18, 2013 16:29

no niby tak ale jak tylko ruszę gazem to od razu opadają do normalnej wartości wiec trochę to dziwne. Też tak macie w swoich sdi że na zimnym są wyższe obroty?
Pawkaz - Wto Lis 19, 2013 13:34

zaq napisał/a:
Też tak macie w swoich sdi że na zimnym są wyższe obroty?

Jutro Ci powiem jak to u mnie wyglada.Szczerze mówiąc nie zastanawiałem sie nigdy nad tym

[ Dodano: Wto Lis 19, 2013 13:34 ]
Więc sprawdziłem co i jak-u mnie na zimnym są wyższe niz po rozgrzaniu

zaq - Wto Lis 19, 2013 17:45

Pawkaz napisał/a:
Więc sprawdziłem co i jak-u mnie na zimnym są wyższe niz po rozgrzaniu

ale są wyższe do momentu rozgrzania silnika? Jak czas mniej więcej się utrzymują?
Bo u Mnie to jest tak jak pisałem wyżej może jakiś czujnik mam kopnięty...

Pawkaz - Wto Lis 19, 2013 17:52

zaq napisał/a:
ale są wyższe do momentu rozgrzania silnika?

Wydaje mi się, że tak.Jeszcze jutro dokładnie poobserwuję wskaźnik :)
Nagram filmik :razz:
Na rozgrzanym silniku wskazówka jest na równi kreski poniżej jedynki