Zobacz temat - [R75] Problem z radiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z radiem

WojWas - Sro Lis 20, 2013 00:56
Temat postu: [R75] Problem z radiem
To sprawa wygląda tak. Posiadam takie radio w moim roverze:



Ostatnio mechanik rozbierał cały silnik. No jak go poskładał to teraz jest taki problem, że radio nie odtwarza muzyki (stacji radiowych) a ponad to nawet nawet nie pokazuje panelu wyboru stacji. Przycisk zmiany widoku z MENU -> RADIA nie reaguje.
Myślałem, że może coś odłączył w tych kostkach za radiem ale odłączałem i podłączałem i nadal to samo.

Przy włączeniu auta od razu pojawia mi się ekran MENU (czyli ten przed włączeniem telewizora). :// /

Pytanie czy ktoś miał podobny problem bo pewnie to jakaś błahostka, a ja nie wiem nawet gdzie zajrzeć?

rafalmis1 - Sro Lis 20, 2013 01:14

a zaświeca się kontrolka jak wciskasz gałkę prawą ??

[ Dodano: Sro Lis 20, 2013 01:14 ]
zajrzyj do bagażnika, w koło zapasowe, może woda, albo tylko wilgoć, ja tam OK. to masę bym sprawdził, tylko nie wiem gdzie jest. Chociaż najpierw zacznij od bezpieczników nad nogami pasażera

WojWas - Sro Lis 20, 2013 01:28

No właśnie kontrolka nie reaguje. A zdziwiła mnie jedna rzecz, bo zawsze przy odpaleniu auta powinny się stacje radiowe odpalać. A tu odpala się ekran z MENU.

Pytanie czy jak by miał coś z masą albo z bezpiecznikiem to czy wg. by cokolwiek radio startowało ( czyli że by cokolwiek wyświetlało)


Jeżeli chodzi o wilgoć z tyłu to wątpię bo cały czas wszystko było ok, a dopiero po rozebraniu i złożeniu silnika takie jaja.


Wnioski z tego takie się mi nasuwają, żeby szukać przyczyny pod maską?

rafalmis1 - Sro Lis 20, 2013 02:20

Zobacz najpierw bezpieczniki w samochodzie. Jak dołączyłem radio w bagażniku, to właśnie tylko menu działało
WojWas - Sro Lis 20, 2013 10:31

Sprawdzałem obydwa bezpieczniki od audio. Obydwa sprawne. hmmm...

Jeżeli chodzi o bagażnik to wątpię, że to tam leży gdzieś wina bo w bagażniku nic nie było ruszane. Tylko pod maską.

szpynior - Sro Lis 20, 2013 10:50

WojWas, mam taki panel, leży w garażu (ale też nie wiem czy sprawny) jak będziesz w pobliżu możesz podjechać :)
sobierw - Sro Lis 20, 2013 11:27

WojWas mam takie panel na 100% sprawny bo wymieniłem całe radio na multistację - jestem z Konina więc jak chcesz możemy się styknąć gdzieś w połowie drogi Bydgoszcz nie jest daleko :) tylko 100 km.

Czasem jeżdżę do Was do Opery więc możemy się dogadć.

co do szczegółów pisz na sobierw@wp.pl lub dzwoń +48 697 085 216
oddam za skromną opłatą :)

WojWas - Sro Lis 20, 2013 12:34

Pytanie czy to warto nowy ten panel czy coś tam wystarczy w kablach poszperać? :D
sobierw - Czw Lis 21, 2013 11:49

nie wiem nie miałem z fabryczną Alpiną żadnych kłopotów :)
radio zawsze działało i nigdy się nie zawiesiło lub coś w tym stylu :) czy to w kraju czy zagranicą

domel101 - Czw Lis 21, 2013 13:55

WojWas, a jak zakończyła się sprawa tego stukania w silniku :wink: