Zobacz temat - [R75] Dyskoteka kontrolek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dyskoteka kontrolek

dzierad89 - Czw Lis 21, 2013 17:12
Temat postu: [R75] Dyskoteka kontrolek
Witam!
Drodzy forumowicze potrzebuję Waszej pomocy, Mianowicie mam problem z samochodem. Po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki zapalają mi się kontrolki na zegarach tak jak przy włączaniu zapłonu (tj. świecą kontrolki, pracuje pompka paliwa, chodzą nawiewy). Sytuacja się powtarza samoczynnie co chwile na różne okresy czasu przez ok 30 min, później wszystko tak jak ma być. Sprawdzałem klemy i styki masy wszystko jest w porządku czyli raczej wariuje stacyjka. Silnik normalnie odpala, wszystko równo pracuje.
Co o tym wszystkim myślicie? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

HarryVip - Czw Lis 21, 2013 18:08

Pierwsza czynność - odłącz aku, odczekaj kilka minut, podłącz i zobacz czy objawy ustąpią.
sTERYD - Czw Lis 21, 2013 19:00

a czy w podszybiu nie zebrało się trochę wody?
dzierad89 - Sob Lis 23, 2013 16:23

Odłączenie baterii nic nie dało :( wody na podszybiu też ma ;/ ale co odkryłem dzisiaj nowego, po uruchomieniu silnika i przekręceniu stacyjki do poz. 0 silnik dalej pracuje jak by nigdy nic. Na pewno to nie zawór CR bo silnik pracuje nawet 2 min a przy zaworze kilka sekund i gaśnie, ale po naciśnięciu sprzęgła silnik gaśnie i kontrolki także po puszczeniu znów się zapalają. Dziwna sprawa.