Zobacz temat - [R75] problem z gaśnięciem i odpalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] problem z gaśnięciem i odpalaniem

Ignas - Czw Lis 28, 2013 11:11
Temat postu: [R75] problem z gaśnięciem i odpalaniem
Cześć. Od jakiegoś tygodnia dzieją się dziwne rzeczy z moim Roverkiem. Stojąc na światłach auto mi zgasło i nie chciało przez jakis czas odpalić. po około pół godziny auto jak by nigdy nic odpaliło. później jeszcze dwa razy auto nie chciało odpalić. nie mam pojęcia co może być problemem. auto kręci normalnie żadne kontrolki się nie zapalają, a jednak auto nie odpala. nie znalazłem nic podobnego na forum ale może ktoś z Was będzie miał pomysł co może się dziac?
czort - Czw Lis 28, 2013 12:59

kiedyś znalazłem na forum. Że jak nie odpala, kręci kręci i nic to czujnik położenia wałka rozrządu. A jak gaśnie to czujnik walu korbowowego.
Niech poprawią inni.

Ignas - Czw Lis 28, 2013 15:21

ktoś potwierdzi?? ile taki czujnik mozed kosztowac?
apples - Czw Lis 28, 2013 20:38

czort napisał/a:
Że jak nie odpala, kręci kręci i nic to czujnik położenia wałka rozrządu.
Tylko na ciepłym silniku.
Ignas napisał/a:
ktoś potwierdzi??
JA :mrgreen:

http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721
numer katalogowy http://forum.roverki.eu/v...p=470701#470701

dawidd - Czw Lis 28, 2013 22:33

Tez to potwierdzam, ale nie jest to jedyna przyczyna gdy nie pali na ciepłym - u mnie lejące 2 wtryski robily taką sama robote - zimny palił na dotyk, ciepły trzeba bylo kręcić dluuugo az załapał lub nie
Najlepiej pod kompa i będzie wiadomo

marcin.toczydlo - Pią Lis 29, 2013 06:18
Temat postu: Re: [R75] problem z gaśnięciem i odpalaniem
siemka u mnie kolega tak miał i o dziwo pompa wtrysków padła, wymienił i po kłopocie, słyszałem że może jeszcze być problem z przekaźnikiem od pompy paliwa.
dawidd - Pią Lis 29, 2013 10:04

generalnie przyczyn może byc sporo, czujnik walka czesto pada wiec pierwsze co to to bym sprawdził, ale moze byc wtrysk, pompa CR, zawor CR, pompy paliwa zaworek zwrotny cos z elektryka itd. Komputer + inpa i dopiero bym cos wymienial