Zobacz temat - [75 2.0 CDT] Kilka technicznych problemów. Prosze o pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75 2.0 CDT] Kilka technicznych problemów. Prosze o pomoc

mancho - Wto Gru 03, 2013 17:02
Temat postu: [75 2.0 CDT] Kilka technicznych problemów. Prosze o pomoc
Witam,
Jestem nowy na forum, kilka razy jako gosc znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania lecz musialem sie zarejestrowac i stworzyc ten watek gdyz nie dokonca zanazlem odp na pytania a mianowicie:
- po odebraniu od mechanika przestała całkowicie reagować kierownica (przyciski)
- pali sie lampka poduszki
- tempomat nie dziala (przycisk tempomatu sie swieci lecz uruchomic nie moge z powodu braku reakcji na kierwonicy przycisku)
- zapalila sie lampka lewego kierunkowskazu ze nie dziala wiec wymienilem i po kilku goiodznach jazdy znowu sie zapalila lampka ostrzegawcza i na dodatek po kilku minutach komputer poinformowal mnie przy zgaszaniu silnika ze nie tylko lewy przedni kierunkowskaz nie siweci ale i tylni lewy i tylne prawe dzienne - procz przedniego wszystkie inne siweca o ktorych wspomnialem - co moze wiec byc przyczyna takiej wariacji komputera?

- czy monz apoprawic wyswieltacz na desce? mam pionowe pasy i czasami ciezko jest odczytac dane.

Temat kiewrownicy byl ale nie dokonca rozumiem co mam zrobic - nie jestem mechanikiem - wiec prosilbym o wtlumaczenie jak blondynce ;)
Dziekuej i pozdrawiam

witgut - Wto Gru 03, 2013 17:18

Napisz co robił mechanik, może to pomóc w diagnozie.
Napisz czy pojawił się tylko komunikat o spalonej żarówce, czy faktycznie żarówki są przepalone.
Problem nie działającego tempomatu może nie być w kierownicy a w czujniku przy pedale sprzęgła.

mancho - Wto Gru 03, 2013 17:23

Kolo dwumasowe i wysprzeglik
MatiNitro - Wto Gru 03, 2013 17:30

mancho, sprawdź czy fizycznie żarówki, które wskazał komputer się przepaliły, jeśli są dobre sprawdź styki przy nich.
mancho napisał/a:
- po odebraniu od mechanika przestała całkowicie reagować kierownica (przyciski)
- pali sie lampka poduszki
- tempomat nie dziala (przycisk tempomatu sie swieci lecz uruchomic nie moge z powodu braku reakcji na kierwonicy przycisku)


Myślę że problemem mogą być wtyczki pod poduszką powietrzną kierowcy... Coś tam pogrzebane za bardzo. Chyba że grzebał pod deską rozdzielczą przy kierownicy i wiązkę uszkodził/naruszył :)

mimo66 - Wto Gru 03, 2013 18:18

Ten typ tak ma, że jak ruszysz fotelem przednim to często jest to przyczyna zapalenia lampki poduszek.
Rozepnij kostki pod fotelami i zepnij jeszcze raz, może pomoże.

turbina - Wto Gru 03, 2013 18:49

pewnie zruszył jakieś kable jak odpowietrzał sprzęgło.. zacznij tam szukać.
sTERYD - Wto Gru 03, 2013 19:16

jeśli chodzi o tempomat to na bank czujnik przy pedale sprzęgła. Jeśli chodzi o poduchy i sterowanie radiem, to tak jak koledzy napisali. Pewnie kabelki.
Z tymi żarówkami i światłami to pewnie coś przy LSMie, może coś z jego wtyczką.

Jedź do mechaniora niech naprawia co zepsuł.

mancho - Wto Gru 03, 2013 19:30

a moge prosic jeszcze o wskzzowki jesli chodzi o:
- co mam dokladnie sprawdzic iw pedalach i gdzie szukac jesli chodzi o tempomat?
- gdzie dokladnie szukac i czego jesli chodzi o niedzialajace przyciski na kierownicy
- gdzie szukac LSM zeby sprawdzic czy jest ok

dzieki

pelson91 - Wto Gru 03, 2013 20:43

mancho napisał/a:
- gdzie szukac LSM zeby sprawdzic czy jest ok

LSM to moduł świateł, znajduje się po lewej stronie dechy nisko. To całe "pudełeczko" z włącznikiem świateł