Zobacz temat - [R75] Znikło paliwo z jednej komory zbiornika rover nie pali
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Znikło paliwo z jednej komory zbiornika rover nie pali

tomimacko - Wto Gru 03, 2013 18:10
Temat postu: [R75] Znikło paliwo z jednej komory zbiornika rover nie pali
Witam.Rano tankuje auto za stówke wskaznik paliwa był na 1/2 i jazda zrobiłem ok 100km mała przerwa na kawke ,wsiadam do rovera i nie chce odpalić.paliwa pomiędzy 1/4 a 1/2 wogóle nie brałem paliwa pod uwage. O co kaman:pomyślałem, nigdy nie było z nim problemów.po godzinie kombinacji w końcu otworzyłem zbiornik paliwa od str.pasażera no i sahara nie ma beny .byłem roz....ny. przecież na wskaźniku pokazuje ze jest.otworzyłem zbiornik z drugiej strony a tam pełno beny.podskoczyłem na stacje kupiłem 5litrów i zalałem auto odpaliło za pierwszym razwm.może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi???
czort - Wto Gru 03, 2013 19:06

Podobno pompka paliwa w baku wyrównuje poziom paliwa między komorami baku. Podobno ta pompka się zepsuła u Ciebie.
tomimacko - Wto Gru 03, 2013 20:49

Tzn. jak popsuła przecież auto pali jak zaleje więcej beny.może coś co nią steruje,może jeden z pływaków.
czort - Wto Gru 03, 2013 21:02

Jest jeszcze druga pompka pod maską, która podaje paliwo do silnika.
Ta w baku wyrównuje tylko komory, możliwe że to z tej pustej komory idzie dalej do silnika. Wszystko wiem z
forum, od ludzi bardziej znająccych się na rzeczy. Możliwe że to nie pompka zepsuta, tylko sterownik.

lzawiasa - Sro Lut 05, 2014 19:22

Czesty problem. Ja temat pokonalem na zawsze, zastosowalem polaczenie komor wezykiem. wyjscia zamontowalem w dnie baku w kazdej z komor i polaczylem zbrojonym wezykiem o przekroju 10mm. Ulkad prosty i niezawodny. :wink: