Zobacz temat - [200] rover 214i rozrusznik. Pomocy!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200] rover 214i rozrusznik. Pomocy!

grzesieketz92 - Wto Gru 10, 2013 10:37
Temat postu: [200] rover 214i rozrusznik. Pomocy!
Witam! mam problem który muszę szybko rozwiązać, problem jest taki iż moze miesiąc temu, gdy chciałem odpalic po przekręceniu kluczyka usłyszałem tylko stuk w rozruszniku, jakby bendiks sie wybijał a rozrusznik nie obrucił. wczoraj normalnie smigał wszystko pieknie, odpaliłem auto by przestawic w inne miejsce, po kilku godzinach chciałem odpalic i tylko stuk, nie zakręcił tylko stuka, wyciagłem rozrusznik, sprawdziłem szczotki, przetarłem je papierem sciernym, wszystko jest ok, załozyłem i dalej stuka. wyciagłem go znowu i po podłączeniu na którko - pod mase a + pod 3 nic sie nie dzieje, po podłączeniu + pod 1 wybija bendiks, po podłączeniu + pod 2 iskrzy strasznie lecz obraca się wirnik, co się mu stało?
tonik - Wto Gru 10, 2013 12:46

Pod 3 podłączasz +, a 1 zwierasz z 3. Wtedy działa tak jak po przekręceniu kluczyka. Możesz go tak sprawdzić.
Pewnie zakręci. Ale nie wkładaj go do samochodu, bo uszkodzeniu uległy styki w elektromagnesie. Łatwo je też uszkodzić zbyt mocno dokręcając nakrętki na tych miedzianych śrubach.
Najlepiej elektromagnes wymienić, bo ciężko to naprawić.