Zobacz temat - [R214] piszczenie w skrzyni/sprzęgle(?)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] piszczenie w skrzyni/sprzęgle(?)

Havamak - Czw Gru 19, 2013 20:00
Temat postu: [R214] piszczenie w skrzyni/sprzęgle(?)
Witam!
Jestem posiadaczem Rovera 214 od miesiąca, rocznik 1999 od około tygodnia zaczęło mi coś piszczeć, z początku myślałem, ze to klocki, bo przy hamowaniu słychać było pisk, co jest pewne, że mam do wymiany klocki. Dzisiaj odpalając silnik wdusiłem sprzęgło i wbiłem jedynkę, lekko dodając gazu słychać było pisk, potem wdusiłem sprzęgło i wbijałem kolejno każdy bieg, dodając bardzo delikatnie gazu, słychać było popiskiwanie (Przy ruszaniu i jadąć, zmieniając bieg na wyższy i przyspieszając również) , no i teraz pojawia się pytanie co to może być - dodam, że na biegu jałowym nic się nie dzieje. W mechanice nie orientuje się zbyt dobrze, tak więc prosiłbym o pomoc - co może być przyczyną.


Pozdrawiam!

leszczu - Pią Gru 20, 2013 11:45

Może to łapa sprzęgła piszczy.
Havamak - Czw Gru 26, 2013 14:52

Hm.. Dodam, że piszczenie zaczyna się jak wchodzi na 2000 obrotów, potem lekko powyżej i się kończy.

#Edit

W sumie podsumowując - piszczenie zaczyna się jak napisałem wyżej(Przy mocniejszym dodaniu gazu jest intensywniejsze, gdy zaś dodaje lżej jest krótsze) , zaś gdy wcisnę sprzęgło mając wbity bieg dodam gazu coś jakby trze, nie mam pojęcia jak to inaczej nazwać, jakby coś się ocierało, nie potrafię też dokładnie ustalić w którym miejscu, gdyż silnik zagłusza pochodzenie dźwięku, słychać go, ale ciężko ustalić - wydaje mi się, że gdzieś pod silnikiem.

[ Dodano: Czw Gru 26, 2013 14:52 ]
Refresh.