Zobacz temat - [Rover 400]-parowanie szyb
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400]-parowanie szyb

TheKOktajl - Nie Sty 05, 2014 15:01
Temat postu: [Rover 400]-parowanie szyb
Witam od jakiegoś czasu w samochodzie parują szyby.Ostatnio czekałam ponad pół godziny a szyby nadal parowały, otwieranie okien pomaga,ale zimą jest to bez sensu. Potrafią się szybko brudzić i wycieranie ich nic nie daje. Używałam niedawno środków na odparowywanie i zabrudzenia tez pomaga,ale koniecznie musza być otwarte okna. Prosze o pomoc.
wluczykos - Nie Sty 05, 2014 15:47

a masz klime? jesli tak to do wymiany filtr pyłkowy
LookMyWay - Nie Sty 05, 2014 16:15

Całkiem możliwe, że masz coś wilgotnego w samochodzie.
Pawkaz - Nie Sty 05, 2014 16:18

Może wydać sie to głupie, ale u mnie się sprawdziło.Na szmatkę wlej troszke jakiegoś mydełka dla dzieci i przetrzyj tym szyby.Warto też położyc gazety na wycieraczki i co jakies czas wymieniać je.
wooy11 - Nie Sty 05, 2014 17:06

To o czym pisza koledzy wyżej, oczywiście robi robote. Ja skieruje Twoja uwage na przełacznik międzu kratkami nawiewu ( góra dół ) i regulacja nawiewu na podszybiu. Jak zauważyłeś cyrkulacja powietrza ma ogromne znaczenie jezeli chodzi o parowanie szyb ( uchylone okno ) Te dwa elementy o których wspomniałem zupełnie zmieniaja ruch powietrza wewnątrz ;) Tez sie zmagałem z tym problem w poprzednim samochodzie, stosowałem wszystkie myki o ktorych pisza koledzy na forum ale calkowicie problem zniknał kiedy zdesperowany przełaczyłem ten przełacznik w druga pozycje ;) Nie wiem dokładnie co sie tam przełącza ale wydaje mi sie ze otwiera sie dodatkowy wlot powietrza z zewnatrz ( ja miałem auto bez klimy ) a regulator nawiewu na podszybiu wprowadza powietrze w ruch....... szyby prawie momentalnie odparowały :)
bizon - Nie Sty 05, 2014 17:32

Przeciez tematow o parowaniu bylo juz kilkanascie. tak trudno poszukac.
przy parowaniu trzeba okreslic czy paruja na postoju czy po odpaleniu silnika.
jak na postoju to wilgoc w aucie np niedrozne odplywy. jak podczas jazdy to filtr przeciwpylkowy i przysloniecie wlotu powietrza w podszybiu. jak tylko mocno podczas opadow, to oslona pod silnikiem

szoso - Nie Sty 05, 2014 17:34

wluczykos napisał/a:
a masz klime? jesli tak to do wymiany filtr pyłkowy

Klima nie klima, zawsze warto wymienić filtr kabiny, nawet gdy jej nie ma.

TheKOktajl, poczytaj sobie, może któryś sposób Ci pomoże http://forum.roverki.eu/v...ie+szyb&start=0
http://forum.roverki.eu/v...=parowanie+szyb
Tematów jest kilka.

bizon - Nie Sty 05, 2014 17:35

wooy11 napisał/a:
Nie wiem dokładnie co sie tam przełącza ale wydaje mi sie ze otwiera sie dodatkowy wlot powietrza z zewnatrz

dolacza sie poweitrze omijajace nagrzewnice. tyle ze tym sposobem w zimie wlaczamy sobie zimny nadmuch

TheKOktajl - Nie Sty 05, 2014 21:45

Dziekuję wszystkim za pomoc. Popróbuje coś w nim,wykorzystam wasze rady i odpisze czy pomogło.