Zobacz temat - [MGF/TF] Turbo z 75? Co o tym myślicie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [MGF/TF] Turbo z 75? Co o tym myślicie?

troyanek - Sro Sty 08, 2014 22:56
Temat postu: [MGF/TF] Turbo z 75? Co o tym myślicie?
W 75 jest taki sam silnik jak w MGF/TF. Wiecie czy on jest odprężony, czy na tym samym sprężeniu co wolnossące dołożona jest turbina? Można kupić gotowy kolektor z turbiną. Połowa sukcesu można powiedzieć.

http://allegro.pl/rover-7...3790442704.html

ssący z wyjściem olejowym tez jest za grosze.

Markzo - Czw Sty 09, 2014 05:24

Innt CR jest w 1,8T, korby są inne ;) najlepiej cały słupek przerzucić, zostaje potem kwestia strojenia ;)
troyanek - Czw Sty 09, 2014 20:13

Tylko czy taki zabieg ma w ogóle sens jak silnik 1,8 turbo generuje tylko 150KM. Już lepiej wolnegossaka 160Konnnego.
Markzo - Czw Sty 09, 2014 22:21

ale ile Nm genreuje? no i orbisz program i okolice 180KM powinny się pokazać, z całkiem sporym niutem :)
troyanek - Pią Sty 10, 2014 21:42

Pomyślę o tym za rok. Na razie muszę skończyć remont.
MultecFSO - Pią Sty 10, 2014 23:28

Mocy ma mniej, bo dorównywałby wtedy droższemu KV6... Po remapie na spokojnie koło 180koni i 260niutów.
Warto tylko wspomnieć, że sterownik to albo standalone, albo seryjny + ecumaster. Sterownik z 1.8 Turbo nie zagra bo jest przystosowany pod Getraga i ma czujnik położenia wału oparty na efekcie Halla, a nie indukcyjny jak w wolnossakach.

piotrekcrash - Nie Sty 12, 2014 09:59

MultecFSO, piszesz ciekawe rzeczy masz może jakieś linki związane z tematem? Chętnie bym poczytał co się zmieniło wraz z wejściem Turbo do K-Serii.

Piszesz, że komputer jest przystosowany do Getraga. Jaki związek ma ECU ze skrzynią biegów? Z góry dzięki.

Markzo - Nie Sty 12, 2014 10:28

Chodzi o czujnik położenia wału, jest inny niż w normalnej kserii, Multec juz to opisywał na forum ;)
MultecFSO - Nie Sty 12, 2014 14:03

Zasadniczo taki, że w Turbo jest inny czujnik położenia wału. Nie jest on zamienny z czujnikiem z wolnossaków - wykorzystuje efekt Halla, a nie indukcję prądu.
Nawet gdybyś chciał go podłączyć pomijając zasadę działania to też nie da rady, bo czujnik Halla ma 3 piny (wymaga zasilania, a czujnik indukcyjny, jak sama nazwa mówi nie).

Ja swoją wiedzę zbierałem kilka lat, z kilkunastu albo i więcej różnych źródeł i ciężko będzie mi przytoczyć jakiś link. :razz: