Zobacz temat - [R400] Problem z odpalaniem gdy cieply silnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Problem z odpalaniem gdy cieply silnik

godzu - Pon Sty 13, 2014 18:38
Temat postu: [R400] Problem z odpalaniem gdy cieply silnik
Witam
Od jakiegos czasu moj roverek ma problem z odpalaniem na cieplym silniku,czasami jak cos go kopnie (zdarza sie to z rozna czestotliwoscia) niechce odpalic dopiero jak ostygnie pali.Wymienilem juz cewke,świece, palec i kopulke a problem nadal pozostaje.Brakuje mi juz pomyslow co to moze byc ma ktos jakis pomysl??

MultecFSO - Pon Sty 13, 2014 20:27

A kręci rozrusznik w ogóle ?
Jeśli tak to czujnik położenia wału do wymiany.

godzu - Pon Sty 13, 2014 21:16

Tak rozrusznik kreci bez zarzutu.
Jezeli chodzi o czujnik polozenia walu wydaje mi sie ze auto mialoby problemy z odpalaniem na zimnym silniku rowniez ale tak nie jest.
Doszukalem sie informacji na forum ze takie objawy moze dawac rowniez problem z czujnikiem temp. ktory podaje temp. do komputera do ustalenia mieszanki.Czt to moze byc to??
A czy macie namiary na fachowca od rover'kow w okolicach walbrzych,świebodzic lub jawora??

sTERYD - Pon Sty 13, 2014 21:22

godzu, jest wręcz przeciwnie w stosunku do tego co piszesz. poczytaj jeszcze raz o obu tych czujnikach i sprawdź.
godzu - Pon Sty 13, 2014 21:26

sTERYD moglbys napisac o co ci chodzi i wytlumaczyc to Lopatologicznie laikowi??
sTERYD - Pon Sty 13, 2014 23:23

jak pada czujnik temperatury, to problem z odpaleniem wystąpi raczej na zimnym silniku (zwłaszcza przy niskich temperaturach), jak czujnik wału, to częściej na początku padania są problemy z zapłonem przy rozgrzaniu (łatwo to sprawdzić chłodząc sam czujnik mokrą ścierką). Na pewno takie informacje są na forum dostępne (czyli odwrotnie do tego co napisałeś)

Mogę Ci podesłać czujnik położenia wału sprawny jak chcesz sprawdzić.

MultecFSO - Pon Sty 13, 2014 23:59

Typowy objaw padania czujnika położenia wału to właśnie problem z rozruchem na ciepłym silniku (jak również gaśnięcie przy osiągnięciu pewnej temperatury), a po wystudzeniu wszystko wraca do normy.

Czujnik temperatury do sterownika odpowiada za wzbogacenie mieszanki przy rozruchu zimnego silnika oraz jego nagrzewaniu. Przy zepsuciu łatwo wywnioskować, że nie chce zapalać na zimno i ma także problem z pracą (trzeba go podtrzymywać pedałem gazu), aż do momentu nagrzania.

Zaufaj bardziej doświadczonym. :) :P

godzu - Wto Sty 14, 2014 15:47

W takim razie czy jesli to problem czujnika polozenia walu to czy wyjdzie to po podlaczeniu auta pod komputer?
sTERYD - Wto Sty 14, 2014 23:12

nie.
godzu - Sro Sty 15, 2014 18:04

Kurcze a wydawalo mi sie ze mozna to za pomoca komputera sprawdzic i upewnic.To powiesz mi sTERYD co mozna sprawdzic podlaczajac autko pod kompa?