Zobacz temat - [R416 Si] Nie wiem co sie stało :/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si] Nie wiem co sie stało :/

Siwyxd - Pon Sty 20, 2014 13:23
Temat postu: [R416 Si] Nie wiem co sie stało :/
Witam. Mam problem z Roverem 416 Si 97 rocznik.

Mialem w nim wymieniany silnik z 1.6 na 1.4 dlatego ze tamten silnik byl juz trafiony. Po wymianie silnika samochod normalnie odpalał na zimnym jak i na cieplym silniku..
jak byl zimnyto ladnie trzymal na obrotach.. jak sie rozgrzal to podczas jazdy cholernie go przerywalo jak dawalo sie mu gazu i gasł na skrzyzowaniach.. zeby go odpalic musialem dlugo go krecic.. Świece, kopuła podawanie paliwa z pompy wszystko było ok bo bylo sprawdzane.. komputer nie pokazywal błędów. Z początku myślalem ze to silnik krokowy a to jednak nie to.. zajechalem do klienta po czesci i jak go u niego zgasilem to go juz nie odpalilem.. nie wiem czemu moze ktos wie? dodam ze jak mi gasl i go odpalalem to cholernie smierdzialo paliwem w kabinie i duzo paliwa brał.. czy to moze byc wina pompy? odpalic go nie moge do tej pory a slychac pompe ze zalacza.. co to moze byc? Pomozcie :(

leszczu - Pon Sty 20, 2014 13:43

Może czujnik położenia walu szwankuje ??
Siwyxd - Pon Sty 20, 2014 13:46

W którym miejscu ten czujnik sie znajduje?
leszczu - Pon Sty 20, 2014 14:28

Z tylu na łączeniu skrzyni biegów z silnikiem.
Siwyxd - Pon Sty 20, 2014 18:06

Mam nadzieje ze to tylko tego wina jest.. Ide grzebac i zobacze. Dzieki za podpowiedz :)

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 18:06 ]
Zapomnialem jeszcze zapytac.. To jest czujnik położenia wału korbowego? bo slyszalem od innych znajomych ze moze to byc tez czujnik wałka rozrządu.. teraz juz zgłupiałem..

sTERYD - Pon Sty 20, 2014 19:25

U Ciebie nie ma czujnika położenia wałka rozrządu.