Zobacz temat - [R216] Problemy z uruchomieniem auta (pilot)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] Problemy z uruchomieniem auta (pilot)

Mateo1993 - Sob Sty 25, 2014 17:03
Temat postu: [R216] Problemy z uruchomieniem auta (pilot)
Witam!

Mam problem z uruchomieniem mojego Rovera. Od jakiegoś czasu pilot reagował dopiero po wielokrotnym naciśnięciu. Myślałem, że to problem ze słabą baterią, lecz po jej wymianie dalej ciężko było otworzyć/zamknąć auto. Ostatnio pilot przestał w ogóle reagować, co wiąże się z tym, że nie mogę zgasić lampeczki alarmu i uruchomić auta. Pilot wewnątrz nie wygląda na uszkodzony, bateria też jest nowa. Co może być przyczyną?

robsson78 - Sob Sty 25, 2014 17:47

Wymieniałeś baterię zgodnie z instrukcją ?
Masz kod odblokowujący immo ?

Mateo1993 - Sob Sty 25, 2014 18:01

Nie mam kodu odblokowującego immo. Baterię wymieniłem bez pkt 3,6 i 7. Ale od razu po wymianie baterii pilot (z problemami, duzo razy trzeba było nacisnąć) otwierał i zamykał auto. Dopiero po jakims miesiącu całkowicie odmówił posłuszeństwa.
MatiNitro - Sob Sty 25, 2014 18:06

Mateo1993, jak masz drugi pilot to sprawdź czy auto zareaguje. Jeśli auto po wymianie baterii odpalało! to ja bym obstawiał "switche" na płytce w pilocie ;)
robsson78 - Sob Sty 25, 2014 18:11

Przyznam się że nie jestem ekspertem w tym temacie i nie przerabiałem jeszcze tego problemu ale miałem kiedyś auto z ukrytym immobilizerem, taki przycisk jak w TYM pilocie i ten przycisk tak jak w Twoim poście zacinał się, tzn musiałem go wciskać po kilka razy i mocno aż kiedyś przestał działać całkiem. Wymieniłem (wylutowałem) go na nowy i po kłopocie.
Może u Ciebie jest podobnie ale niech się jeszcze ktoś wypowie w tym temacie.

Mateo1993 - Sob Sty 25, 2014 18:12

Drugiego pilota niestety nie mam. Po weekendzie zaniosę do gościa zajmującego się alarmami, to powiem mu żeby sprawdził "switche". A jest możliwość żeby TO mogło być też zepsute i powodowało problem?
bundylp - Sob Sty 25, 2014 19:10

Ja kiedyś też tak miałem. Pojechałem do miejscowego elektronika, sprawdził na takim urządzeniu czy wysyła sygnał (nie wysyłał), przelutował styki i łączenia ścieżek i pomogło :)
robsson78 - Sob Sty 25, 2014 22:20

Pierwszy raz na oki widzę TAKIE COŚ w roverku.
ADI-mistrzu - Sob Sty 25, 2014 22:22

robsson78, to czujnik ruchu, były w R45 między innymi.
robsson78 - Sob Sty 25, 2014 22:28

W 200 też ?
Mateo1993 - Sob Sty 25, 2014 22:36

Tak swoją drogą to po co ten czujnik ruchu?
ADI-mistrzu - Sob Sty 25, 2014 22:42

Aby włączył się alarm gdy ktoś np. wybije Ci szybę.

Dla przykładu, otwórz okno, zamknij drzwi i spróbuj dobrać się do radia... alarm nie zareaguje no nie :P

Mateo1993 - Sob Sty 25, 2014 22:54

Aha, ciekawe rozwiązanie.

A też takie pytanie, czy mój problem może być spowodowany wyłącznie przez pilot, czy gdzieś w aucie siedzi mechanizm, który również może go powodować?

zdzichu - Nie Sty 26, 2014 10:09

W tych pilotach lubią pękać scieżki pod mikroprzełącznikiem (jeżeli masz uszkodzoną gumę na przyciskach to tym bardziej) Tam są mikroprzełączniki nadpłytkowe i guma powinna je dociskać. Każdy elektronik to sprawdzi. Możesz podpowiedzieć że pękają pod przełącznikiem, jeżeli sprawdzi sam przełącznik na stykach to może być OK. Musi sprawdzić czy napięcie dochodzi do układu.
robsson78 - Nie Sty 26, 2014 11:51

Miałem kiedyś w innym aucie czujniki pojemnościowe na słupkach były zamontowane ale nie wiedziałem że czujnik ruchu jest w rover 200. W takim razie gdzie jest on zamontowany ? Mam roverka już prawie pięć lat i jeszcze go nie namierzyłem.
daniello - Nie Sty 26, 2014 12:05

W R400 jest ten czujnik przy podsufitce, bodajże po stronie pasażera- przynajmniej w moim jest taki ;)
Mateo1993 - Nie Sty 26, 2014 13:51

Dokładnie w moim R216 też jest od strony pasażera przy podsufitce.

Jutro oddam pilot do elektronika i jak się czegoś konkretnego dowiem to dam znać.

ADI-mistrzu - Nie Sty 26, 2014 21:18

robsson78, mało która R200 miała czujnik ruchu, i nie jest to czujnik pojemnościowy tylko ultradźwiękowy ;]
robsson78 - Pon Sty 27, 2014 10:21

Dzięki za wyjaśnienie. Mateo1993 pytał o ten czujnik dlatego się zdziwiłem ale On go ma.
bundylp - Sro Sty 29, 2014 19:20

Pojawiło się coś nowego w temacie?
Mateo1993 - Czw Sty 30, 2014 12:17

Miałem pilot przez 3 dni u elektronika, ale jedyne co zrobił to prze lutował wszystko i stwierdził, że jak nie będzie działać to znaczy że pilot całkowicie jest walnięty.
Zawiozłem dzisiaj do drugiego, powiedział że jak pilot będzie w porządku to znaczy, że immo jest walnięte. Wiec w sumie dalej nie wiem co będzie z moim Rover-kiem :sad:

czort - Czw Sty 30, 2014 12:39

Jak miałem R200, to też raz miałem problem z pilotem, być może podobny, bo raz działał z większej odległości, raz przy samej klamce i to po kilkakrotnym wciskaniu a czasami wcale - i to była klapa.
Więc odłaczyłem akumulator na chwilkę w tym czasie wyjąłem baterię z pilota. Naciskałem naraz obydwa przyciski.
Podłączyłem akumulator, siedząc w aucie ( żeby być w zasięgu pilota) włożyłem baterię i naciskałem znów jednocześnie dwa przyciski, aż zareagował. Takim sposobem odżył pilot.
Podobna jest metoda synchronizacji, ale mi nie pomagała, dopiero jak odłączyłem akumulator, pomogło :P

Mateo1993 - Czw Sty 30, 2014 16:21

Pilot wrócił od elektronika. Stwierdził że pilot był uszkodzony i zgubił kodowanie, co nie powinno się zdarzyć. Zawołał sobie 150 zł i powiedział, że lepiej zdemontować immo, bo z własnego doświadczenia wie, że jak się w roverze to popsuje raz to może i kolejny.