Zobacz temat - [R75]Czujniki, czujniki wszędzie czujniki, od czego?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Czujniki, czujniki wszędzie czujniki, od czego?

pawelbanan - Pon Lut 03, 2014 16:08
Temat postu: [R75]Czujniki, czujniki wszędzie czujniki, od czego?
Witam wszystkich.

Może na wstępie, rok temu wymieniałem silnik, i nie wiem czy wszystkie czujniki są podłączone.
Kilka dni temu skończył mi się czujnik położenia wałka rozrządu, jako że było to drugi raz i objawy były mi znane zamówiłem drugi. Dzisiaj przyszedł nowy założyłem i pali jak igła. (poprzedni czujnik był z mojego starego silnika przed wymianą więc był stary)

Rozglądając się po silniku zauważyłem kilka czujników nie podłączonych lub niepasujących do gniazda wiązki.

1. Pierwszy jest z przodu pod głowicą, ten niebieski. zał.1 od czego on jest? Olej?
2. Drugi jest to czujnik wału korbowego(zał.2), nie pasuje mi wtyczka;/// (zał.3) ,jest nie podłączony ale samochód jeździ i pali. szarpie lekko na jałowych obrotach, może być to przyczyną? Czytałem że bez tego czujnika nie powinien jeździć.
3. Gdy byłem kiedyś u kolegi sprawdzić na kompie błędy, pokazał się błąd czujnika temperatury, -80'C :o pokazywał, gdzie znajduje/ją te czujniki, nie pamiętam czy był to czujnik wody czy oleju( chociaż wskazówka na zegarach pokazuje dokładnie)

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.