Zobacz temat - [R75] Co to za dźwięk??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Co to za dźwięk??

titanum2b - Sro Lut 05, 2014 16:29
Temat postu: [R75] Co to za dźwięk??
witam

denerwuje mnie pewien ,,pisk'' wystepujacy przed odpaleniem auta. Myślałem ze to przez service oil który miałem przekroczony -6500km na wyświetlaczu - jednak dzisiaj udało mi się go skasować a pisk pozostaje nadal.

Czy ktoś wie co to może byc oraz jak sobie z tym poradzić??

a tu ten dźwięk --- http://w32.wrzuta.pl/film/01dXbVVqn3o/video0021

Pingiel - Sro Lut 05, 2014 16:43

Jeśli chodzi ci o ten pisk to u mnie jest taki w przypadku kiedy:

- mam włączony wsteczny bieg i stoję tyłem pod np ścianą
- mam załączone światła i otwarte drzwi ( na zgaszonym silniku
- u ciebie może sygnalizować też niski stan płynu który ci wyświetla. umnie czujnik nie działa więc pewności nie mam.

titanum2b - Sro Lut 05, 2014 16:55

no właśnie płynu do spryskiwaczy mam full bo dolewałem i czasem się zapali ta kontrolka a czasem nie.

dźwięk występuje bez względu na to czy zapalam go z zamkniętymi drzwiami czy otwartymi, gaszę zawsze mając skrzynie w położeniu P, co do świateł to mam automatyczne i zapalają się zaraz po odpaleniu auta także nawet nie używam włącznika.

Pingiel - Sro Lut 05, 2014 17:09

Automatycznie? Takich dziwów nie widziałem. Czy przypadkiem poprzedni właściciel nie przerobił sobie aby się załączały zaraz po przekrenceniu kluczyka w pozycję 1, nie musząc pamiętać że dostanie mandat za ich brak? w każdym bądź razie jeśli masz automatycznie to i tak komputer wykrywa że prąd do nich dochodzi i to sygnalizuje piszczeniem póki nie odpalisz auta. Tak to dla mnie wygląda.
damiwr - Sro Lut 05, 2014 17:13

mi też zapalają się automatycznie do jazdy dziennej ;) i mi nic nie piszczy.
Pingiel - Sro Lut 05, 2014 17:25

damiwr napisał/a:
mi też zapalają się automatycznie do jazdy dziennej i mi nic nie piszczy.


a czy koledze titanum2b zapalają się do jazdy dziennej czy normalne.
Piszczenie występuje za każdym razem? Jeśli kolega titanum2b ma dołożone światła do jazdy dziennej to ten magik co je dokładał mógł je specjalnie tak zamontować aby piszczało dla wiadomości że działają.

titanum2b - Sro Lut 05, 2014 17:35

nie mam świateł do jazdy dziennej a automatycznie załączają mi się normalne światła i to z lekkim opóźnieniem - tzn po odpaleniu auta zapalają się pozycje a po ok 2sek normalne światła.
rtoip69 - Sro Lut 05, 2014 18:27

Może to jest dźwięk od LPG , brak gazu .
titanum2b - Sro Lut 05, 2014 18:35

rtoip69 napisał/a:
Może to jest dźwięk od LPG , brak gazu .


Pełny zbiornik mam :)

rtoip69 - Sro Lut 05, 2014 18:46

Musisz zlokalizować miejsce tego dźwięku , czy to jest coś dokładane czy oryginał , ale dźwięk taki jak od LPG.
paolinio - Sro Lut 05, 2014 21:31

titanum2b sprawdź czy Ci sie nie robi choinka na tylnych światłach, jeśli masa jest gdzieś przekorodowana, albo nie styka, to prąd pójdzie na inne żarówki w tym na światło cofania które uruchomi to piszczenie. Ja tak miałem w poprzednim aucie choć nie był to rover.
titanum2b - Sro Lut 05, 2014 22:03

paolinio napisał/a:
titanum2b sprawdź czy Ci sie nie robi choinka na tylnych światłach, jeśli masa jest gdzieś przekorodowana, albo nie styka, to prąd pójdzie na inne żarówki w tym na światło cofania które uruchomi to piszczenie. Ja tak miałem w poprzednim aucie choć nie był to rover.


Ze światłami wszystko w jak najlepszym porządku.

domann - Sro Lut 05, 2014 22:15

Może masz ustawiony serwis instalacji gazowej?
haszczyc - Sro Lut 05, 2014 23:13

ten pisk to jest przecież od niedziałającego układu parkowania (parktronik) masz czujniki parkowania?
titanum2b - Czw Lut 06, 2014 08:09

haszczyc napisał/a:
ten pisk to jest przecież od niedziałającego układu parkowania (parktronik) masz czujniki parkowania?



Niestety nie posiadam parktronika.

damiwr - Czw Lut 06, 2014 11:10

A jak potrzymasz kluczyk na II tak ok 1 min. nie przestaje piszczeć? no pisk jest intrygujący.
domel101 - Czw Lut 06, 2014 19:03

popieram domann, jak dawno montowałeś LPG. mój brat w moim poprzednim R200 też założył gaz. jak zbliżała się kontrola serwisowa LPG to właśnie do odpalenia auta był taki pisk.
titanum2b - Czw Lut 06, 2014 20:57

domel101 napisał/a:
popieram domann, jak dawno montowałeś LPG. mój brat w moim poprzednim R200 też założył gaz. jak zbliżała się kontrola serwisowa LPG to właśnie do odpalenia auta był taki pisk.


Gazicho ma jakieś 8 lat - czyli rozumiem że podpinając się kompem pod sterownik gazu można skasować tą kontrolę??

Pingiel - Czw Lut 06, 2014 21:58

Czy można to skasować to nie wiem, być może tak ale moja teoria ze światłami to gówno bo sygnał od świateł jest przerywany.
domel101 - Pią Lut 07, 2014 19:16

titanum2b, jak masz przełącznik LPG- Pb jakoś łatwo dostępny to weź i go odłącz i zobaczysz czy będzie ten pisk. a jeżeli tak, to maska w górę i po przekręceniu kluczyka idź i posłuchaj skąd ten dzwięk