Zobacz temat - [Rover 200] Dziwna praca silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] Dziwna praca silnika

rafii9 - Pią Lut 07, 2014 10:19
Temat postu: [Rover 200] Dziwna praca silnika
Witam

Od jakiegoś czasu mam taki problem, że silnik nie zawsze pracuje na wszystkich cylindrach. Gdy rano go odpalam jak jest zimny to jak jeżdżę to od 2; 2,5 tys. obrotów silnik strasznie głośno pracuje. Czasami próbowałem robić coś takiego, że gdy odpaliłem pochodził kilka sekund, zgsiłem go i jeszcze raz odpaliłem i silnik chodził już normalnie, silnik nie hałasował tak głośno jak wcześniej nawet przy 3,5tys. obrotów, co to może być? Cewka zapłonowa? Bo świece i kable są nowe.

robsson78 - Sob Lut 08, 2014 11:17

Ciężko określić. Przyczyn tego zachowania może być wiele. Od wody w zbiorniku, złej jakości paliwo, poprzez zapchany filtr paliwa, problem z zasilaniem wtryskiwaczy lub samymi wtryskami, cewkę, kable, źle dobrane świece lub kondycję silnika.
Piszesz że kable WN i świece są nowe. Kiedy je zakładałeś i jakiej marki ?
Czy problem występował też przed wymianą ?

rafii9 - Pon Lut 17, 2014 18:41

To coś chyba z elektryką bo zauważyłem że gdy odpalam auto z wyłączonym radiem to silnik pracuje normalnie ale gdy przed wyłączeniem silnika nie wyłącze radia i później odpale auto to silnik pracuje głośniej.
robsson78 - Czw Lut 20, 2014 10:19

rafii9 napisał/a:
To coś chyba z elektryką bo zauważyłem że gdy odpalam auto z wyłączonym radiem to silnik pracuje normalnie ale gdy przed wyłączeniem silnika nie wyłącze radia i później odpale auto to silnik pracuje głośniej.


Eeee no co Ty. Radio nie ma nic do tego.