Zobacz temat - [R420 Di '97] Niepodłączona wtyczka i zaślepiony trójnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 Di '97] Niepodłączona wtyczka i zaślepiony trójnik

mikrej - Pią Lut 07, 2014 14:18
Temat postu: [R420 Di '97] Niepodłączona wtyczka i zaślepiony trójnik
Witam. Jestem w trakcie wymiany alternatora i przy okazji zobaczyłem dwie pozostałości po poprzednich właścicielach/złotych rączkach ... :evil:

Pierwsze to niepodpięta wtyczka z wiązki, która dochodzi do alternatora.
I tu moje pytanie: od czego ona jest oraz gdzie powinna być podpięta?


Druga rzecz to zaślepione wyjście z trójnika wychodzącego przewodu idącego z Vacum pompy i idącego do serwa hamulców. Powinno gdzieś być podłączone to rozgałęzienie czy ktoś zastosował trójnik jako tuleję połączeniową dwóch przewodów gumowych?

Pozdrawiam i dziękuję za jakieś podpowiedzi :)

Remigiusz - Pią Lut 07, 2014 14:35

Co do wtyczki to masz klimę ;) :?: Ale wygląda mi bardziej jak dobrze pamiętam na wtyczkę od wentylatora chłodnicy, bo od klimy ma tylko jeden Pin i była chyba okrągła ;) Zobacz czy wiatraki są podłączone w ogolę :wink:

Co do trójnika to go tak zostaw :P Dobrze ktoś zrobił po odpiął EGR :mrgreen: Możesz w ogolę co cale ustrojstwo wywalić razem z zaworem sterowania EGR :wink:

mikrej - Pią Lut 07, 2014 15:07

Klimę mam, przynajmniej latem jeszcze działała :)
Wentylator raczej podłączony, bo nie przegrzewał się samochód latem (chyba, że czujnik temperatury też ktoś "podrasował" ;) )
W każdym razie zobaczę jeszcze czy się kręcą.

Co do zaworu EGR - czyli do Berlina raczej nim nie wjadę ;)
Ale ok, ważne, że wiem, że tak "powinno" być :)

Pytanie dalej co z wtyczką? Do czasu aż nie sprawdzę i nie napiszę, czy działają kolejne podpowiedzi są mile widziane :)

mirwin - Pią Lut 07, 2014 15:22

Jakby był odpięty wiatrak, to klima by sie nie załączała. Teraz możesz włączyć klimę i zobaczyć czy oba wiatraki działają.
Remigiusz - Pią Lut 07, 2014 16:03

Przy normalnym użytkowaniu nawet latem się wiatrak nie kręci chyba ze bardzo długo w korku stoimy :-) włącz jak kolega radzi klime i zobacz czy się kręcą, wystarczy też zobaczyć czy jest kostka wpięta do wiatraka bo są kostki od góry :-)
mikrej - Pią Lut 07, 2014 19:58

Kostki od góry są tylko takie jak na załączonym zdjęciu; po dwie wsuwki z lewej i z prawej strony chłodnicy od samej góry.
Po włączeniu klimy wiatraki się nie załączają. Według Was klima nie powinna się załączać a latem chłodziła całkiem dobrze - teraz włączanie nie pomaga na stwierdzenie czy działa i chłodzi :(

Nadal nie zauważyłem miejsca gdzie można by wpiąć tamtą wtyczkę, tym bardziej, że ma bardzo mały zakres ruchu od całej wiązki z której wychodzi...

Remigiusz - Sob Lut 08, 2014 02:35

Masz dwa wentylatory ? Czy tylko jeden ? Ta wtyczka jest od wentylatora a to twoje zdjęcie z tymi wsuwkami pokazuje czujnik temp chłodnicy i tyle :P Czyli dobrze mówiłem ze wtyczka jest od wentylatora :razz: Poszukaj i ja wepnij :P
szoso - Sob Lut 08, 2014 09:34

Remigiusz napisał/a:
a to twoje zdjęcie z tymi wsuwkami pokazuje czujnik temp chłodnicy i tyle :P

To jest termowłącznik wentylatora chłodnicy, a nie czujnik temperatury :wink:

mikrej - Sob Lut 08, 2014 13:06

Remigiusz, mam dwa wentylatory, a możesz mnie naprowadzić gdzie może być gniazdo do tej wtyczki, bo patrząc tak "z góry" to nie bardzo cokolwiek widać ;)
BlackD - Sob Lut 08, 2014 22:18

Musisz szukać wokół wentylatorów.Jutro jak nie zapomne to poszukam tego ustrojstwa u mnie w 620SDI to wrzuce ci foto.Podejrzewam że w tym samym miejscu wtyczki są
szoso - Nie Lut 09, 2014 11:19

BlackD, po co masz szukać, jak tu jest https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=836341&sid=1434b751d5c614d556d306550b6265df#836341 :wink: