Zobacz temat - [R214] - problem z abs
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] - problem z abs

ram95 - Sob Lut 08, 2014 18:16
Temat postu: [R214] - problem z abs
Witam, mam problem z moim Roverem 214 1.4 benzyna/gaz. Od pewnego czasu samoczynnie włącza się abs podczas jazdy (świeci pomarańczowa lampka "abs") i trzęsie nim całym bardzo mocno, jest to niebezpiecznie gdy ktoś jedzie za mną, ponieważ gwałtownie spada prędkość. Czasem traci obroty i gaśnie, najczęściej przy zmianie biegów (np. redukuję bieg lub daję wyższy, po normalnym opuszczeniu sprzęgła zaczyna nim trzepać i miga kontrolka abs'u, a gdy z powrotem nacisnę sprzęgło to po prostu gaśnie - jadę na zgaszonym). Wszystko zaczęło się od tego, że tydzień temu rano chciałem go odpalić, ledwo co kręcił. Więc naładowałem akumulator, bo pewnie padł przez mróz, mimo tego, że dzień wcześniej normalnie odpalił, ale dalej nie chciał odpalać. Odpaliłem go od innego akumulatora i działał, ale po każdym przełączeniu na gaz od razu gasł. Po dłuższym czasie takiego odpalania ruszył na gazie, ale zaczęło się z nim dziać to co wyżej opisałem. Nie wiem co może być tego przyczyną, coś z elektroniką? Aha i jeszcze jedno, bardzo często pokazuje maksymalną temperaturę silnika, a gdy zatrzymam się i spadną obroty na 1tys to temperatura nagle wraca do normalnej (na środek skali). Podczas takiego gaśnięcia resetuje się zegarek i ustawienia radia. Proszę o pomoc. :???: :sad: